Newsletter

Ruszyła rejestracja na Test Farms Demo Day 2022

30.11.2022, 13:03aktualizacja: 30.11.2022, 13:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EIT Food CLC NE
EIT Food CLC NE
Jakie technologie oraz innowacyjne pomysły europejskich startupów wpłyną na rozwój rolnictwa? Dowiemy się tego 9 grudnia 2022 roku podczas wydarzenia Test Farms Demo Day 2022.

Event łączący nowe pomysły z biznesem

Test Farms Demo Day to wyjątkowe wydarzenie online, które umożliwi wymianę pomysłów i informacji pomiędzy rozwijającymi się startupami z Europy Środkowo-Wschodniej a inwestorami oraz firmami, które stawiają na innowacje w branży rolniczej. Wydarzenie jest częścią programu Test Farms, prowadzonego przez EIT Food - największą na świecie i najbardziej dynamiczną społeczność zajmującą się innowacjami w sektorze rolno-spożywczym wspieraną przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej.

Test Farms Demo Day pozwoli startupom zaprezentować swoje rozwiązania potencjalnym kontrahentom. W tegorocznej edycji Demo Day bierze udział 9 startupów z Czech, Polski, Ukrainy i Węgier. W pięciominutowych wystąpieniach reprezentanci każdego z nich przedstawią swoje innowacyjne rozwiązania agrotechniczne oraz wyjaśnią, w jaki sposób pomogą rozwiązać obecne problemy w branży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję na zadawanie pytań startupom w trakcie sesji Q&A.

W trakcie Demo Day swoje rozwiązania zaprezentują:

Biouhel (CZ) www.biouhel.cz

• Biowęgiel przyszłości – MicroCHAR to zrównoważona przyszłość!

FlyAgData (UA)www.flyagdata.io

• Rozwiązanie, które gromadzi online dane agronomiczne i agrotechniczne, przekształcając je w cenne analizy dla rolników.

Insignes Labs (PL)www.insignes-labs.com/pl

• Personalizowane rozwiązania dla rolnictwa minimalizujące straty w kluczowych uprawach i maksymalizujące rentowność gospodarstw.

Nangatech (PL)www.nangatech.com

• Rozwiązanie, które zwiększa produktywność rolnictwa dzięki sile tlenu.

Plant.id Sensor (CZ) www.web.plant.id

• System identyfikacji chorób roślin oparty na technologii uczenia maszynowego (machine learning).

Powercob (PL) www.powercob.com

• Zeroemisyjna energia wytwarzana z pozostałości kolb kukurydzy i dodatkowa produkcja biowęgla.

Smapp Lab (HU)www.smapplab.com

• System monitorowania owadów i wczesnego ostrzegania w celu bardziej efektywnego stosowania środków ochrony roślin.

Spacecrop Technologies (HU)www.spacecroptech.com

• Oprogramowanie dla rolników, które wspiera zarządzanie nawadnianiem z wykorzystaniem danych satelitarnych oraz sztucznej inteligencji. Platforma dostarcza szczegółowe prognozy pogody a także zapewnia wgląd w stan upraw.

Ribes Technologies (PL) www.ribestech.com

• Inteligentna ochrona plantacji jagodowych ograniczająca stosowanie środków ochrony roślin.

Rejestracja na Test Farms Demo Day 2022 została otwarta

Wydarzenie odbędzie się w formule online w piątek, 9 grudnia 2022, o godz. 10:00. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą już zgłaszać swój udział poprzez formularz rejestracyjny na stronie: https://eitfoodhive.eu/events/99564.

Dołącz do Test Farms Demo Day i odkryj innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa!

O Programie Test Farms

Program Test Farms oferuje wsparcie dla przedsiębiorców w zakresie zrównoważonych rozwiązań w rolnictwie. Celem Programu jest połączenie startupów, które chcą przetestować i zweryfikować swoje innowacyjne produkty lub usługi dla rolnictwa, z rolnikami, którzy chcą dowiedzieć się o najnowszych innowacjach agrotechnicznych. Podczas trzech poprzednich edycji Program pomógł przetestować ponad 45 innowacyjnych rozwiązań w branży rolniczej.

Dowiedz się więcej na: www.eitfood.eu/projects/test-farms.

EIT Food to największa na świecie i najbardziej dynamiczna społeczność zajmująca się innowacjami w sektorze rolno-spożywczym. Przyspiesza innowacje, aby zbudować przyszłościowy system żywnościowy, produkujący zdrową i zrównoważoną żywność dla wszystkich.

EIT Food wspierana przez Unię Europejską inwestuje w projekty, organizacje i osoby, które podzielają jej cele dotyczące zdrowego i zrównoważonego systemu żywnościowego. Odblokowuje potencjał innowacyjny w przedsiębiorstwach i na uniwersytetach oraz tworzy i skaluje startupy rolno-spożywcze, aby wprowadzać na rynek nowe technologie i produkty. Wyposaża przedsiębiorców i specjalistów w umiejętności potrzebne do przekształcenia systemu żywnościowego i umieszcza konsumentów w centrum swojej pracy, pomagając budować zaufanie poprzez ponowne połączenie ich z pochodzeniem żywności.

EIT Food to jedna z ośmiu innowacyjnych społeczności, utworzonych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE, który powstał w 2008 r. w celu pobudzania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.

Dowiedz się więcej na: http://www.eitfood.eu lub obserwuj EIT Food w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube i Instagram.

KONTAKT:

Paweł Ciach

Project Manager on Business Creation

European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food

tel. kom. +48 579 837 337

e-mail: pawel.ciach@eitfood.eu

Źródło informacji: EIT Food CLC NE

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.11.2022, 13:03
Źródło informacji EIT Food CLC NE
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ