Newsletter

SANY Heavy Industry i Shenglong Metallurgical nawiązują strategiczną współpracę na rzecz ekologicznej transformacji w przemyśle stalowym

19.05.2023, 16:00aktualizacja: 19.05.2023, 16:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ SANY Group
PR Newswire/ SANY Group

CHANGSHA, Chiny, 19 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Spółka SANY Heavy Industry („SANY”, SSE: 600031), będąca czołowym międzynarodowym producentem ciężkiego sprzętu, niedawno zorganizowała ceremonię podpisania umowy, podczas której zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z Guangxi Shenglong Metallurgical Co. Ltd. (Shenglong Metallurgical). Liang Linhe, prezes SANY Heavy Truck, i Lin Nengjing, dyrektor generalny Shenglong Metallurgy w imieniu swoich firm podpisali umowę dotyczącą strategicznej kooperacji.

Dyrektor generalny Shenglong Metallurgical Lin Nengjing oraz prezes Sany Heavy Truck Business Group Liang Linhe wzięli udział w spotkaniu i uroczyście podpisali strategiczną umowę o współpracy. Rozpoczynając nowy etap, ceremonia ta oznaczała również sfinalizowanie umowy o wartości 90 milionów RMB (12 milionów USD), w ramach której firma SANY dostarczyła trzydzieści pięć ciągników elektrycznych EV550, pięćdziesiąt wywrotek elektrycznych i stację wymiany akumulatorów do Shenglong Metallurgical - co stanowiło przełom, który wyniósł tę współpracę na niespotykany dotąd poziom.

Będąc jednym z największych producentów żelaza i stali, Shenglong Metallurgy należy do 500 najważniejszych przedsiębiorstw w Chinach i 50 czołowych producentów stali na świecie, a jej roczna produkcja stali surowej plasuje się na 35. miejscu globalnie. W ostatnich latach spółka intensyfikuje ekologiczne inicjatywy, aby ułatwić Chinom dążenie do osiągnięcia neutralności węglowej i celu szczytowej emisji, kładąc coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój i gospodarkę niskoemisyjną, a także zwiększając swoje możliwości w zakresie ekologicznej logistyki.

Dostawa sprzętu elektrycznego SANY znacząco wzmocniła dążenie Shenglong Metallurgy do dekarbonizacji jej sieci logistycznej, co stanowi nowy rekord pod względem największego zamówienia na elektryczne pojazdy logistyczne, jakie kiedykolwiek odnotowano w przemyśle stalowym Guangxing.

Podkreślając swoje podekscytowanie pogłębioną współpracą z SANY, Ke Xueli, prezes Shenglong Metallurgy, zaakcentował wspólny cel obu firm, jakim jest dalsza elektryfikacja środowiska Fangchenggang, rodzinnego miasta stalowego giganta, wspólnie umożliwiając miejskiemu i krajowemu przemysłowi stalowemu dążenie do „zielonej” transformacji przy jednoczesnym osiągnięciu wysokiej jakości rozwoju.

Prezes Xiang Wenbo z SANY podkreślił znaczenie tej współpracy w kontekście realizacji chińskich celów dekarbonizacyjnych, a także jej rolę w promowaniu ekologicznej produkcji i zrównoważonego rozwoju. Nastąpiło to po tym, jak firma SANY została uhonorowana przez Forbes China, jako jedno z „50 najlepszych zrównoważonych przedsiębiorstw przemysłowych 2022” i uznana przez branżę pionierem zielonego rozwoju ze względu na jej niezwykłe wysiłki na rzecz ochrony środowiska.

Najnowsze osiągnięcia spółki SANY w zakresie ekologicznej produkcji, innowacji produktowych, produkcji niskoemisyjnej, zrównoważonego rozwoju łańcucha dostaw oraz wzmacniania pozycji pracowników i społeczności zostały również uwzględnione w zestawieniu 2023 ESG Inspiration Cases magazynu Forbes China, w którym wyróżniono przedsiębiorstwa, które dokonały wyjątkowych osiągnięć w zakresie zarządzania środowiskowego, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.

Fabryka SANY Heavy Industry w Changsha została również uznana za jedną z „fabryk latarni” przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), co czyni ją drugim zakładem przemysłu ciężkiego należącym do SANY, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie. W odpowiedzi na niekorzystne warunki rynkowe, fabryka przyjmuje zautomatyzowany model produkcji oparty na technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję i przemysłowy Internet Rzeczy (IoT), starając się osiągnąć inteligentną transformację produkcji (IM). Nowy model pozwala spółce na stworzenie cyfrowego systemu produkcji ciężkiego sprzętu, który zwiększa wydajność pracy o prawie 100 procent. Rezultatem jest 123-procentowy wzrost zdolności produkcyjnej i 29-procentowa redukcja kosztów produkcji na jednostkę.

Więcej informacji o SANY Group można znaleźć na stronie www.sanyglobal.com lub obserwować na Facebooku lub w serwisie YouTube.

SANY

Podstawową działalnością Grupy SANY jest projektowanie, produkcja, sprzedaż i wsparcie w zakresie ciężkiego sprzętu inżynieryjnego. SANY Heavy Industry jest największym w Chinach i trzecim na świecie producentem maszyn budowlanych, a działania zmierzające do dodania nowego portfolio produktów elektrycznych sprawiają, że przedsiębiorstwo wyróżnia się w dzisiejszym cyfrowym świecie i jest również częścią jego zrównoważonych rozwiązań.

Film - https://mma.prnewswire.com/media/2080923/SANY_Electric_Semi_trailer_Truck_EV550.mp4 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1518641/logo_Logo.jpg 

Źródło: SANY Group

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.05.2023, 16:00
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ