Newsletter

SEG Solar i Grand Batang City podpisują umowę o użytkowanie gruntu pod największy w Azji Południowo-Wschodniej fotowoltaiczny park przemysłowy

15.05.2024, 17:02aktualizacja: 15.05.2024, 17:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/SEG Solar
PR Newswire/SEG Solar

HOUSTON, 15 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- 15 maja SEG Solar („SEG"), czołowy amerykański producent modułów fotowoltaicznych (PV), oraz Kawasan Industri Terpadu Batang (Grand Batang City), największy obszar przemysłowy przeznaczony dla przedsiębiorstw państwowych w Indonezji, dokonali uroczystego podpisania umowy o użytkowanie gruntu pod budowę i eksploatację fotowoltaicznego parku przemysłowego w regencji Batang na Jawie w Indonezji. Park ma obejmować zakłady produkcji i montażu wlewek krzemowych, płytek, ogniw i modułów i objąć pozycję największego fotowoltaicznego parku przemysłowego w Azji Południowo-Wschodniej. W uroczystości udział wzięli założyciel i dyrektor ds. operacyjnych SEG Jun Zhuge oraz Ngurah Wirawan, dyrektor przewodniczący Grand Batang City.

Park przemysłowy PV SEG, zlokalizowany w Grand Batang City w prowincji Jawa Środkowa w Indonezji, będzie inwestycją o wartości przekraczającej 500 milionów USD i powierzchni ponad 40 hektarów. Plan parku obejmuje integrację pionową pozwalającą na osiągnięcie mocy 5 GW dla płytek krzemowych, 5 GW dla ogniw słonecznych oraz 5 GW dla modułów. W ramach pierwszego etapu inwestycji SEG zbuduje obiekty o mocy produkcyjnej 5 GW w przypadku ogniw słonecznych i 3 GW w przypadku modułów, a przewidywana data ukończenia przypada na II kw. 2025 r.

Ogniwa produkowane w parku zasilą fabrykę modułów SEG, zapewniając identyfikowalność łańcucha dostaw, oraz zagwarantują niezawodność i stabilność dostaw podstawowych materiałów do produkcji modułów.

„Integracja całego łańcucha przemysłowego jest dla SEG kluczowa, aby zachować zgodność z normami dotyczącymi łańcucha dostaw. Dzięki koordynacji obu stron łańcucha SEG zapewnia czyste, identyfikowalne, ekologiczne produkty na rynki Stanów Zjednoczonych, Europy i Indonezji, wspierając jednocześnie globalne przejście na zieloną, niskoemisyjną energię" - powiedział Jun Zhuge, założyciel i dyrektor ds. operacyjnych SEG.

Park przemysłowy PV SEG w Indonezji stworzy 3000 miejsc pracy, zapewniając lokalnej społeczności dostęp do perspektyw zatrudnienia i możliwości ekonomicznych.

SEG Solar

Założona w 2016 r. spółka SEG jest czołowym producentem wyrobów fotowoltaicznych o integracji pionowej z siedzibą w Houston w stanie Teksas. Spółka stawia sobie za cel zapewnianie niezawodnych i efektywnych kosztowo modułów słonecznych na rynek obiektów użyteczności publicznej, komercyjny i mieszkaniowy. Do końca 2023 r. spółka SEG dostarczyła ponad 5 GW modułów słonecznych na świecie. Według prognoz do końca 2024 r. SEG osiągnie moc produkcyjną powyżej 5,5 GW.

Grand Batang City

Grand Batang City jest największym obszarem przemysłowym stworzonym dla przedsiębiorstw państwowych ze wsparciem rządu indonezyjskiego, który stanowi krajowy projekt strategiczny. Grand Batang City, położone na 4300 ha w prowincji Jawa Środkowa w Indonezji, oferuje wysoce konkurencyjne tereny przemysłowe w Azji Południowo-Wschodniej. Obszar skupia sektory przemysłu, mieszkalnictwa, handlu detalicznego i komercyjne, a jego pełne uruchomienie zaplanowano na koniec 2024 r.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2412140/Photo.jpg 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2412141/SEG__logo__2024_Logo.jpg 

Źródło: SEG Solar 

KONTAKT:

e-mail: info@segsolar.com 

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.05.2024, 17:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ