Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy o ofercie publicznej [...] Kierownictwo Serinus Energy Inc. ("Serinus", "Spółka") informuje, że w Kanadzie za pomocą systemu SEDAR przekazywana jest informacja, że odwiert Olgowskoje-11 ("O-11") został wykonany na głębokość końcową ("TD") 3.230 m. Rejestry są już gotowe i został zidentyfikowany gaz opłacalny do wydobycia w czerech strefach z okresu baszkiru i serpuchowu, a trzy z tych stref w ramach ukraińskich koncesji Spółki określono jako produktywne. Operator - KUB-Gas LLC uzbroił odwiert w rury wydobywcze, a program testów rozpocznie się jak tylko urządzenie do rekonstrukcji odwiertów, aktualnie wykorzystywane przy odwiercie Makiejewskoje-17 ("M-17"), zakończy tam prace. Wiertnica zostanie przeniesiona do lokalizacji Północne Makiejewskoje-4, w celu zbadania pułapki stratygraficznej zidentyfikowanej w badaniach sejsmicznych. Oczekuje się, że prace wiertnicze rozpoczną się przed końcem czerwca.
Odwiert O-11 wykonano jako lokalizację odsuniętą od odwiertu O-9, z uwzględnieniem strefy R30c z baszkiru oraz aby przeprowadzić rozpoznanie odkrycia gazu dokonanego w piaskowcu strefy S6 w odwiercie O-15. Odwiert O-11 znajduje się ok. 1 km na południe od O-15, w ramach tej samej pułapki strukturalnej. Prace wiertnicze rozpoczęły się na początku kwietnia 2014 r., a głębokość końcową TD odwiert osiągnął 18 maja. Pobrano próbki rdzeniowe zarówno ze strefy R30c jak i S6.
Podsumowanie informacji z rejestrów dla O-11:
Strefa R30c z baszkiru - mąższość efektywna pokładu 15 metrów
Strefa B8b z baszkiru - mąższość efektywna pokładu 2,5 metra
Strefa S6 z serpuchowu - mąższość efektywna pokładu 8 metrów
Strefa S7 z serpuchowu - mąższość efektywna pokładu 5 metrów
Dwa główne cele to strefy R30c i S6.
R30c - Wstępna analiza rdzenia pobranego ze strefy R30c wskazuje, że jest to drobnoziarnisty piaskowiec z niewielką ilością lamin ilastych, podobny do tych z odwiertów O 15 i O 6. Pierwotnie ze strefy R30c w odwiercie O-6 nie można było bez stymulacji uzyskać przepływu na poziomie komercyjnym, jednak po wykonaniu szczelinowania rozpoczęto produkcję na początku 2012 r. z wydobyciem na poziomie 1,5 MMcf/d. W strefie R30c odwiertu O-11 nie stwierdzono w styku gazu i wody, więc Spółka nie przewiduje, aby szczelinowanie było problematyczne.
S6 - Wstępna analiza rdzenia z piaskowca ze strefy S6 wykazuje, że jest to czysty (bez domieszek) piaskowiec. Nie zaobserwowano styku gazu i wody, podobnie jak w przypadku strefy S6 w odwiercie O-15, z której produkcję rozpoczęto w sierpniu 2013 r. uzyskując 1,7 MMcf/d i która nie wymagała stymulacji.
Strefy B8b i S7 stanowią kolejne cele, a rejestry wskazują na występowanie gazu opłacalnego do wydobycia w obu formacjach. Obie strefy będą wymagały przeprowadzenia badań w celu potwierdzenia ich potencjału.
Pole Olgowskoje z wydobyciem 12,4 MMcf/d (8,7 MMcf/d przypadające na 70% udział Serinus) uzyskiwanym z 10 odwiertów jest drugim pod względem wielkości produkcji w portfolio Serinus. Większość produkcji pochodzi z piaskowców z okresu baszkiru, ale zważywszy na niedawny sukces związany z wierceniem w warstwach z okresu serpuchowu w ramach O-15 i O-11, dalsze działania poszukiwawczo-eksploatacyjne Spółki będą obejmowały także te głębiej położone sekcje.
Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki SERINUS ENERGY INC. pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.com
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi mra
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.06.2014, 15:29 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |