Newsletter

Shanghai Electric rozpala Światowy Szczyt Energetyki Przyszłości 2024 w Abu Zabi swoimi zeroemisyjnymi technologiami

19.04.2024, 15:11aktualizacja: 19.04.2024, 15:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ABU ZABI, ZEA, 19 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Firma Shanghai Electric Power Generation Group („Shanghai Electric” lub „Spółka”), kluczowa spółka zależna koncernu Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) specjalizująca się w produkcji urządzeń do produkcji energii, inżynierii i usługach dla elektrowni, zaprezentowała najnowsze, sprawdzone na rynku krajowym urządzenia i rozwiązania energetyczne podczas Światowego Szczytu Energetyki Przyszłości 2024 („Szczyt”), który odbył się w dniach 16-18 kwietnia w Abu Zabi, podkreślając swoje wieloletnie zaangażowanie w ekologiczny, zrównoważony rozwój pod hasłem „E-oświecenie dla zeroemisyjnej przyszłości”. Powyższe motto jest czymś więcej niż tylko sloganem - trzy E - Energia, Ekologia i Eksploracja tworzą solidny fundament, który umożliwia Spółce dążenie do bezemisyjnej przyszłości.

Głównym dążeniem Shanghai Electric jest opracowywanie całościowych rozwiązań w zakresie czystej energii, integrujących rozmaite jej źródła w celu zwiększenia alokacji i maksymalizacji efektywności energetycznej. Stanowią one kluczowe filary rozwoju miast i przemysłu. Innowacyjność Spółki znalazła uznanie na całym świecie, czego dowodem są takie projekty jak fotowoltaiczna elektrownia słoneczna w Dubaju, szereg inicjatyw związanych z wytwarzaniem energii fotowoltaicznej w Wielkiej Brytanii oraz projekty elektrowni z turbinami gazowymi w Serbii. Sukcesy te są dowodem na nieustanne nowatorstwo technologiczne Shanghai Electric w dziedzinie energetyki i podkreślają ogromny potencjał ekologicznej energii.

Systemy energii słonecznej

Wykorzystując wieloletnie rezerwy techniczne i doświadczenie w zakresie dostaw w dziedzinie nowej energii, firma Shanghai Electric jest w stanie zapewnić pełen łańcuch usług w branży energii słonecznej, począwszy od rozwoju projektu, dostaw sprzętu, inżynierii, zamówień i budowy (EPC), a skończywszy na eksploatacji i konserwacji. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Japonii, Wietnamie i Australii z powodzeniem wdrożono ponad 70 projektów wytwarzania energii słonecznej o całkowitej zainstalowanej mocy ponad 5 tys. megawatów. Do najważniejszych osiągnięć należą:

- Seria Creator modułów HJT opracowanych przez Shanghai Electric Hency Solar Technology Co. Ltd. („Hency Solar”), międzynarodowej spółki specjalizującej się w technologii solarnej, której celem jest oferowanie wydajnych i czystych produktów solarnych oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie systemów fotowoltaicznych, charakteryzuje się wyjątkowo wysokim współczynnikiem dwustronności wynoszącym do 90%, niskim współczynnikiem temperaturowym i charakterystyką anty-PID. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klientów, Hency Solar posiada w swojej ofercie również moduły TOPCON i PERC. Jej moduły były wielokrotnie wykorzystywane w różnych obszarach, takich jak elektrownie naziemne, dachy mieszkalne oraz dachy przemysłowe i komercyjne, ze względu na ich wysoką moc, efektywność i niezawodność.

- Wprowadzając pionierskie, kompleksowe rozwiązanie kwestii związanych z „losowością, brakiem ciągłości i zmiennością” w nowych technologiach energetycznych, zaproponowano systemowe rozwiązanie dla PV&ES&SC. Układ ten zapewnia stabilne i kontrolowane wytwarzanie energii fotowoltaicznej dzięki inteligentnemu algorytmowi śledzenia, jednocześnie uwzględniając absorpcję mocy czynnej i wsparcie mocy biernej dzięki hybrydowemu magazynowaniu i przesuwnikom fazowym.

- Robot do czyszczenia modułów fotowoltaicznych autorstwa Shanghai Electric charakteryzuje się samozasilaniem, możliwością samodzielnego przechowywania, wysokim poziomem bezpieczeństwa i znaczną pojemnością akumulatora. Urządzenie zostało zastosowane w wielu projektach na całym świecie, cechuje się stabilną pracą i może skutecznie zwiększyć wydajność wytwarzania energii w elektrowniach fotowoltaicznych o około 5%-30%.

Szereg możliwości magazynowania energii

Shanghai Electric intensywnie wdraża zróżnicowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii, w tym między innymi magazynowanie energii w sprężonym powietrzu, w kołach zamachowych, w bateriach litowych, w cieczach przepływowych i w stopionej soli. Zaprezentowana na szczycie seria produktów do zasilania awaryjnego, domowego, przemysłowego i komercyjnego magazynowania zwróciła już uwagę licznych międzynarodowych klientów:

- Zapasowy zasilacz stacji bazowej 5G, charakteryzujący się wysoce modułową konstrukcją 3U, pozwalającą na dostarczenie takiej samej ilości energii w mniejszym rozmiarze, ograniczając przestrzeń potrzebną w pomieszczeniach komputerowych.

- Produkty do magazynowania energii w gospodarstwach domowych wykorzystują bezpieczne baterie litowo-żelazowo-fosforanowe o długiej żywotności zapewniające wysoki poziom magazynowania energii, a także integrują zabezpieczone urządzenia przeciwwybuchowe, urządzenia chłodzące i gaśnicze oraz systemy zarządzania bateriami (BMS) wspomagające pozostałe zarządzanie energią, wyposażone w kompleksowe funkcje ochrony i monitorowania w czasie rzeczywistym.

- Szereg przemysłowych i komercyjnych magazynów energii Smart-One opracowanych przez Shanghai Electric to wysoce bezpieczne, niezawodne i znormalizowane produkty przeznaczone do zastosowań przemysłowych i komercyjnych, pozwalające na elastyczne dopasowanie do różnych warunków przemysłowych i komercyjnych, a także umożliwiające przesunięcie szczytów i dolin czasowych, rozłożenie w czasie zużycia energii, obniżenie obciążenia sieci elektrycznej.

Odsalanie wody morskiej

Przedsiębiorstwo Shanghai Electric oferuje dwie najważniejsze technologie odsalania wody morskiej, metodę termiczną i membranową, które stanowią wszechstronne i kompleksowe rozwiązanie. Po zrealizowaniu prawie 20 projektów spółka dostarcza ponad 800 tys. ton słodkiej wody dziennie, a jej trzecia generacja niskoemisyjnej hybrydowej technologii odsalania wody morskiej umożliwia niższe zużycie energii, większą niezawodność systemu i możliwość dostosowania jakości wody. Na uwagę zasługuje realizacja największego na świecie projektu gorącej wody z destylacją wieloefektową (F-MED), Zhejiang Petrochemical Project, oraz najważniejszego przedsięwzięcia związanego z łączeniem folii termicznych, Yulong Petrochemical Project, z których oba funkcjonują bez zakłóceń.

Prezentując się znakomicie na targach, Shanghai Electric potwierdziła swoją pozycję lidera w dziedzinie energetyki. W przyszłości Spółka zamierza kontynuować badania i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, przyczyniać się do międzynarodowego zrównoważonego rozwoju i współtworzyć jeszcze bardziej ekologiczną, energooszczędną i zrównoważoną przyszłość energetyczną.

Więcej informacji na temat Electric Wind Power i Shanghai Electric można uzyskać na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Film - https://mma.prnewswire.com/media/2389559/2024_04_16_________WFES.mp4 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2346204/Shanghai_Electric.jpg 

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.04.2024, 15:11
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ