Newsletter

SHIELD ogłasza wprowadzenie na rynek narzędzia DeviceSHIELD zabezpieczającego małe przedsiębiorstwa przed cyberoszustwami w dobie pandemii COVID-19

25.11.2020, 08:37aktualizacja: 25.11.2020, 08:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DeviceSHIELD to inteligentne narzędzie służące zwalczaniu oszustw i przeciwdziałaniu cyberatakom [1] powodującym straty finansowe sięgające 200000 USD, które zostanie udostępnione bezpłatnie dla 90% przedsiębiorstw działających w sieci.

MENLO PARK, Kalifornia, 24 listopada 2020 r. /PRNewswire/ -- SHIELD, wiodąca na świecie firma działająca w sektorze cyberbezpieczeństwa, specjalizująca się w tworzeniu narzędzi do wykrywania cyberoszustw i weryfikacji tożsamości, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek DeviceSHIELD – rozwiązania do walki z rosnącą w czasie pandemii COVID-19 liczbą cyberoszustw. Narzędzie, które opracowano z myślą o zwalczaniu cyberataków na przedsiębiorstwa prowadzące działalność w sieci, umożliwia identyfikację urządzeń szpiegujących w czasie rzeczywistym i chroni przedsiębiorstwa przed wyłudzaniem informacji, utratą reputacji oraz oszukańczymi transakcjami.

W dobie pandemii COVID-19 cyberoszustwa stają się coraz bardziej rozpowszechnioną formą działalności przestępczej zagrażającej zarówno przedsiębiorstwom, jak i konsumentom. Konsumenci wykonują dziś więcej transakcji cyfrowych i korzystają z coraz większej liczby aplikacji sieciowych. Firma SHIELD zidentyfikowała kilka kluczowych branż, w których liczba cyberoszustw wzrosła w dobie pandemii COVID-19. Są to: przedsiębiorstwa oferujące usługi na zamówienie, w tym usługi gastronomiczne, przewozy pasażerskie, platformy e-handlu i internetowe platformy handlowe, portale gier online, e-portfele, oferty lojalnościowe i zwroty gotówki, bankowość online i usługi rozrywkowe.

W ostatnim roku zaobserwowano również rosnące zaawansowanie technologiczne narzędzi wykorzystywanych przez hackerów. Dzisiejsi oszuści korzystają z emulatorów, narzędzi do klonowania aplikacji, wirtualnych sieci prywatnych (VPN) oraz systemu fałszowania danych z globalnego systemu pozycjonowania (GPS) za pomocą urządzeń mobilnych.

„Więcej transakcji mobilnych to większe narażenie na cyberoszustwo, co nigdy wcześniej nie było tak widoczne jak dziś, w dobie pandemii COVID-19 – powiedział Justin Lie, dyrektor generalny SHIELD. - 43% dzisiejszych ataków online ukierunkowanych jest na małe przedsiębiorstwa, z których jedynie 14% dysponuje narzędziami do aktywnej obrony przed nimi. [2] Opracowaliśmy technologię umożliwiającą zabezpieczenie branż prowadzących działalność online, które naszym zdaniem pandemia COVID-19 dotknęła w największym stopniu. Nie zmienia to faktu, że każde przedsiębiorstwo, z którego usług korzysta nie więcej niż 100 000 użytkowników miesięcznie otrzyma je za darmo, co można przełożyć na bezpłatne udostępnienie naszego rozwiązania około 90% wszystkich przedsiębiorstw prowadzących działalność online".

Firma SHIELD stawia sobie za cel zwalczanie skutków gospodarczych pandemii COVID-19. W czasie pandemii liczba oszustów wyłudzających informacje w sieci niewyobrażalnie wzrosła, a małe i średnie przedsiębiorstwa są szczególnie podatne na tego typu ataki. Tradycyjne rozwiązania umożliwiające przeciwdziałanie cyberoszustwom oferują możliwość analizowania jedynie oczywistych cech i nie są skuteczne zwłaszcza względem ataków dokonywanych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, ponieważ nie wykrywają najbardziej subtelnych i podstępnych zagrożeń.

DeviceSHIELD jest obecnie jedyną technologią wykorzystującą DNA urządzenia do identyfikacji złośliwego oprogramowania i umożliwiającą wykrycie oszustwa z niezrównaną trafnością i spójnością. Uruchamiane w kilka minut narzędzie DeviceSHIELD analizuje tysiące cech urządzenia i identyfikuje je niezależnie od częstości zmiany jego tożsamości.0 Dokładnie wskazuje również typ złośliwego oprogramowania wykorzystywanego na urządzeniu. Wyposażono je w unikalną funkcjonalność o nazwie SHIELD Sentinel umożliwiającą ciągłe profilowanie ryzyka podczas całego okresu trwania sesji online – jest to kolejna nowość na rynku. Rozwiązanie to pozwala również na rozbudowanie sieci SHIELD, zwanej Global Intelligence Network, do ponad siedmiu miliardów urządzeń i 500 milionów użytkowników na sześciu kontynentach, umożliwiając tym samym aktywne zabezpieczenie urządzenia przed nowymi i nieznanymi dotąd typami oszustw.

Do grona inwestorów SHIELD należą: GGV Capital, Tony Fadell's Future Shape, Temasek, Wavemaker Partners i Tao Zhang. Rozwiązania SHIELD są dziś wykorzystywane do zwalczania cyberoszustw przez takie spółki globalne, jak Razer, Alibaba, Scalefast, Yamibuy, PayMaya i Sea Group.

O SHIELD

SHIELD to wiodąca na świecie spółka z sektora cyberbezpieczeństwa, specjalizująca się w rozwiązaniach służących zabezpieczeniu przed cyberoszustwami i ochronie tożsamości. Wśród narzędzi oferowanych przez SHIELD znajdują się rozwiązania umożliwiające zwalczanie oszustw i gwarantujące bezpieczne korzystanie z sieci, a także uwierzytelnianie urządzeń i weryfikację tożsamości. Firma SHIELD, posiadająca przedstawicielstwa na całym świecie, cieszy się zaufaniem wiodących dostawców superaplikacji, platform e-handlu i oferujących usługi przewozów pasażerskich z całego świata. Dzięki wprowadzonym w oferowanych produktach technologiom rozpoznawania wzorca działania oraz ciągłego profilowania ryzyka SHIELD gwarantuje skuteczne rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie umożliwiające przedsiębiorstwom rozwijanie działalności online bez zbędnego ryzyka.

Więcej informacji na stronie: https://shield.com/solutions/deviceshield.

[1] Hiscox, "Hiscox Cyber Readiness Report 2019."

[2] CNBC, "Cyberattacks now cost companies $200,000 on average, putting many out of business."

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1341295/SHIELD_tagline_Logo.jpg

Źródło: SHIELD

KONTAKT:

Simone Jackenthal

Trident DMG

tel.+ 1 (202) 923-5296

e-mail: sjackenthal@tridentdmg.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.11.2020, 08:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ