Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tokio - (BUSINESS WIRE) - Spółka Mori Building Co., Ltd., będąca jednym z czołowych deweloperów, rozpoczęła realizację swojej inwestycji pod nazwą “Toranomon-Azabudai District Category 1 Urban Redevelopment Project” zakładającej przebudowę dzielnic Toranomon i Azabudai w celu rewitalizacji dużego obszaru w centrum Tokio. Ceremonia oficjalnego rozpoczęcia budowy odbyła się 5 sierpnia br., natomiast termin ukończenia inwestycji zaplanowano na marzec 2023 r.
Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Jego pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20190821005445/en/
Inwestycja ma w założeniu bazować na koncepcji „współczesnej osady miejskiej”, w ramach której powstanie wyjątkowa dzielnica łącząca w sobie złożoność megalopolis oraz kameralność małej wioski w centrum Tokio. Będzie ona zajmować obszar około 8,1 ha, porównywalny do Rockefeller Center w Nowym Jorku. Znajdzie się tam dużo zieleni – łącznie 24 tys. m2, z czego 6 tys. m2 na samym placu centralnym. Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 860 400 m2, z czego 213 900 m2 zajmować będą lokale biurowe, a 1 400 mieszkalne. Projekt przewiduje miejsce dla około 20 tys. pracowników i 3,5 tys. mieszkańców. Szacuje się, że co roku nowe „miasto w mieście” odwiedzać będzie 25-30 mln osób.
Powstające tam obiekty będą budowane przy użyciu najnowszych technologii i założeń sejsmicznych uwzględniających dedykowane elektrownie/stacje energetyczne dostarczające energię elektryczną do całej dzielnicy. Inwestycja ma na celu stworzyć bezpieczne osiedle, w którym ludzie mogą nadal mieszkać i pracować nawet w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych porównywalnych do trzęsienia ziemi, jakie miało miejsce u pacyficznego wybrzeża regionu Tohoku w roku 2011. Bezkonkurencyjne środki bezpieczeństwa stosowane przez Mori Building pozwalają bowiem na tworzenie zabudowy, która ma w założeniu służyć jako miejsce schronienia, a nie takiej, z której należy uciekać.
Zieleń i zdrowie dla poprawy jakości życia
Łącząc różnorodne elementy i tworząc własny ekosystem, inwestycja w Toranomon-Azabudai ma stworzyć „wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o ludziach”. Projekt zakłada płynne zintegrowanie obiektów biurowych, mieszkalnych i hotelowych, a także szkół międzynarodowych, sklepów, restauracji i obiektów kulturowych z elementami codziennego życia obejmującymi pracę, naukę, rekreację, kontakty z innymi oraz odpoczynek. W oparciu o innowacyjne rozwiązania, wśród których wymienić można „wiejski” rynek otoczony zielenią, powstanie przestrzeń miejska, w której ludzie będą żyli w harmonii z naturą, jednocześnie budując między sobą wyjątkowe więzi i „zarażając się” kreatywnością. Inwestycja ma być czymś znacznie więcej niż po prostu zabudowanym terenem. Będzie bowiem realizować wizję zintegrowanego ekosystemu społecznego, u podstaw którego leży podejście planistyczne stawiające w centrum człowieka.
Motywem przewodnim ma być ogromny plac centralny o powierzchni 6 tys. m2 z zielenią i strefą wellness, która ma gromadzić przy wspólnych spotkaniach osoby z różnych środowisk. Znaczną część obszaru, włączając miejsca na dachach budynków, zajmować będzie zieleń, co ma na celu pełniejsze wykorzystanie zabudowy kaskadowej. Znajdzie się tam ponad dwa hektary obszarów zielonych, występujących także na placu centralnym, płynnie zintegrowanych z tkanką miejską, tworząc oazę z drzewami, kwiatami i oczkami wodnymi.
Całość energii elektrycznej dostarczanej do dzielnicy pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych, zgodnie z założeniami międzynarodowej inicjatywy środowiskowej RE100 pod przewodnictwem brytyjskiej Grupy Klimatycznej. O komfort psychiczny i fizyczny osób mieszkających i pracujących na tym obszarze dbać będą obiekty medyczne, sportowe, spożywcze i gastronomiczne ze swoją prozdrowotną ofertą. Będzie temu także sprzyjać środowisko samego placu centralnego. Mori Building planuje złożyć wniosek o przyznanie projektowi certyfikatu zgodności z normą WELL Building Standard™ międzynarodowego instytutu budownictwa International WELL Building Institute™.
Miasto, gdzie różne aspekty życia przenikają się w zharmonizowany sposób
Dzięki realizacji inwestycji w dzielnicy Toranomon-Azabudai powstanie zabudowa miejska, w której różne aspekty życia mieszkańców – praca, mieszkanie, spotkania z innymi, nauka, zabawa – będą się przenikać w zharmonizowany sposób. Spółka Mori Building odeszła od podejścia zakładającego planowanie inwestycji wokół obiektów takich jak biura, mieszkania czy hotele, skupiając się na aktywności ludzi i dążąc do usuwania barier między poszczególnymi obiektami. Będziemy tu więc mieć różnego rodzaju obiekty, które ze sobą współpracują i współdziałają, dając ludziom możliwość życia w całkowicie nowy sposób i oferując im miejsce, gdzie mogą spędzać czas w zgodzie z naturą, spotykać się i tworzyć wyjątkową wspólnotę oraz wieść życie w sposób twórczy i inspirujący. Cała dzielnica, pełna zieleni, stanie się miejscem do nauki, pracy, mieszkania i zabawy.
Wiodący światowi innowatorzy pomagają zrealizować wizję „nowoczesnej osady miejskiej”
Do realizacji swojej wyjątkowej wizji „nowoczesnej osady miejskiej” spółka Mori Building, pełniąca funkcję lidera projektu, zaangażowała czołowych światowych twórców. Przestrzenie publiczne i mała architektura są dziełem Heatherwick Studio z Wielkiej Brytanii, na czele z Thomasem Heatherwickiem odpowiedzialnym za projekt i wykonanie znicza olimpijskiego na igrzyska w Londynie w 2012 roku. Trzy drapacze chmur zostały zaprojektowane przez pracownię Pelli Clarke Pelli Architects ze Stanów Zjednoczonych pod kierownictwem nieżyjącego już Césara Pelli i Freda Clarke. Za projekt przestrzeni handlowych odpowiada pracownia Sou Fujimoto Architects z Japonii, kierowana przez Sou Fujimoto. Swój wkład mieli także inni znamienici eksperci z całego świata.
Najważniejsi architekci, twórcy i projektanci zaangażowani w realizację projektu:
• Thomas Heatherwick, Założyciel Heatherwick Studio;
• César Pelli (nieżyjący), Pelli Clarke Pelli Architects;
• Fred Clarke, Pelli Clarke Pelli Architects;
• Sou Fujimoto, Sou Fujimoto Architects (Japonia);
• Glenn Pushelberg i George Yabu, Yabu Pushelberg (Kanada);
• Marco Costanzi, Marco Costanzi Architects (Włochy);
• Soo K. Chan, SCDA (Singapur);
• Tyler Brulé, Winkreative (Wielka Brytania).
Połączenie „Wzgórz” i stworzenie nowego centrum kulturalno-gospodarczego Tokio
Obejmując obszar po obu stronach tokijskiego Minato City, inwestycja realizowana przez Mori Building zyskuje strategiczne położenie. Już od dawna tereny te miały międzynarodowy charakter, przyciągając wiele firm nastawionych na rynek międzynarodowy i dużą liczbę mieszkańców z innych krajów. Dzięki swojemu bogactwu międzynarodowej atmosfery, różnorodności i kultur, obszar ten dysponuje niezwykle wysokim potencjałem, aby stać się nowym międzynarodowym sercem Tokio.
Inwestycja graniczy z należącym do Mori Building kompleksem ARK Hills w połowie drogi między wzgórzami Roppongi Hills będącymi „centrum kulturalnym Tokio” oraz wzgórzami Toranomon Hills, które stanowią „globalne centrum biznesu”. Projekt Toranomon-Azabudai połączy zatem istniejące na wzgórzach inwestycje, napędzając rozwój całego obszaru oraz tworząc nowy międzynarodowy ośrodek miejski i centrum kulturalno-gospodarcze w samym sercu Tokio.
Inwestycja w liczbach
Nazwa inwestycji: Toranomon-Azabudai District Category 1 Urban Redevelopment Project.
Wykonawca: Toranomon-Azabudai District Urban Redevelopment Association (stowarzyszenie na rzecz rewitalizacji obszaru dzielnicy Toranomon-Azabudai).
Teren objęty inwestycją: ok. 8,1 ha.
Powierzchnia gruntu: ok. 63 900 m2.
Całkowita powierzchnia zabudowy: ok. 860 400 m2.
Rodzaje zabudowy: mieszkalna (1 400 lokali), biurowa (ok. 213 900 m2), handlowa (ok. 150 lokali), hotelowa (ok. 120 pokojów), międzynarodowa szkoła (ok. 14 tys. m2), plac centralny (ok. 6 tys. m2), obiekty kulturalne (ok. 9 tys. m2).
Tereny zielone: ok. 2,4 ha.
Miejsca parkingowe: ok. 1 880 miejsc.
Koszt inwestycji: ok. 580 mld jenów (JPY).
Wspólnicy: 285 uprawnionych (wg. stanu na marzec 2019 r.).
Termin rozpoczęcia realizacji: 5 sierpnia 2019 r.
Przewidywany termin zakończenia: 31 marca 2023 r.
Osoby zainteresowane edycją zdjęć lub pozyskaniem dodatkowych materiałów (np. wizualizacji projektu) proszone są o kontakt mailowy z Weber Shandwick Japan pod adresem: moribldg@webershandwick.com.
Link do pobrania: (działający do 23 września br.)
https://bit.ly/2TKtmUu
Hasło:mori20xx
Mori Building
Mori Building to innowacyjna spółka deweloperska z siedzibą w Tokio. W swojej działalności dąży ona do podniesienia atrakcyjności miast poprzez tworzenie i kultywowanie bezpiecznych, zrównoważonych i kosmopolitycznych ośrodków miejskich w oparciu o swoją autorską wizję „Pionowych Ogrodów Miejskich” złożonych z wysokiej zabudowy biznesowej, edukacyjnej, rekreacyjnej i mieszkalnej. Swoją wizję spółka realizowała dotychczas w takich innowacyjnych projektach jak m.in. ARK Hills, Roppongi Hills czy Toranomon Hills w Tokio oraz Shanghai World Financial Center (światowe centrum finansowe w Szanghaju). Mori Building zajmuje się także wynajmem nieruchomości, zarządzaniem projektami i doradztwem. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.mori.co.jp/en.
Wersja źródłowa komunikatu w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190821005445/en/
Źródło: Mori Building Co., Ltd.
KONTAKT:
Kontakt z mediami:
Public Relations
Mori Building Co., Ltd.
tel. +81 (0)3-6406-6606
fax +81 (0)3-6406-9306
e-mail koho@mori.co.jp
-
Weber Shandwick Japan
Kaya Tanabe
tel. +81 (0)90 7726 7027)
-
Reina Matsushita
tel. (+81 (0)80 2375 0295)
-
Mayuko Harada
tel. (+81 (0)90 9006 4968)
-
Masashi Nonaka
tel. (+81 (0)80 1037 7879)
e-mail: moribldg@webershandwick.com
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.08.2019, 16:20 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE