Newsletter

Sri Lanka to hit wśród polskich turystów - 80 proc. więcej podróży w 2018 roku

06.11.2019, 09:54aktualizacja: 06.11.2019, 09:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S. Leszczyński (2)
PAP/S. Leszczyński (2)
Sri Lanka to dla turystów z Polski prawdziwy hit. „Wyniki sprzedaży biletów na pierwsze loty samolotów PLL LOT między Warszawą a Kolombo pokazują, że uruchomienie tego połączenia było trafną decyzją” - mówił Michał Fijoł, wiceprezes PLL LOT, podczas uroczystej inauguracji nowego kierunku lotów narodowego przewoźnika.

Do stolicy Sri Lanki, Kolombo, polskie dreamlinery latają od 3 listopada br. trzy razy w tygodniu: w niedziele, środy i piątki. Lot trwa około 9 godzin.

„Sri Lanka od pewnego czasu znajduje się wśród popularnych destynacji wakacyjnych, i to nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ma wiele do zaoferowania: naturę, plaże, unikalną rafę koralową, zabytki architektury sakralnej” - powiedział wiceprezes Fijoł.

Według niego jest to atrakcyjna, egzotyczna destynacja dla osób, które chcą wyjechać na zimowy urlop w ciepłe miejsce.

Liczba Polaków przyjeżdżających do Sri Lanki stale rośnie. Z danych dostarczonych przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA wynika, że w latach 2017-2018 wzrost ten wyniósł 80 proc.

Do tej pory podróżni korzystali z czarterów oraz połączeń innych przewoźników oferujących loty do Kolombo. Teraz się to zmieni. W tym sezonie, trwającym do 28 marca, samoloty LOT-u mogą przewieźć nawet do 20 tys. pasażerów. Sri Lanka - niewielki azjatycki kraj, położony na wyspie Cejlon, w pobliżu południowych wybrzeży Indii - przyciąga jednak nie tylko rodaków, ale i turystów z całego kontynentu europejskiego.

„Połączenie do Kolombo nie jest przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców Warszawy. To połączenie dla pasażerów z całej Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej, którym rozkład pozwala, by przylecieć około południa do naszej stolicy i polecieć dalej - do Kolombo” - mówił wiceprezes Fijoł.

Jednak połączenie do Sri Lanki LOT nie będzie służyło tylko pasażerom. Do Azji bowiem pod pokładem dreamlinera polecą również towary - głownie farmaceutyki. Z powrotem natomiast transportowane będą kolorowe rybki akwariowe i hodowane u wybrzeży Sri Lanki tuńczyki.

Polaczenie z Kolombo ma charakter sezonowy. W sezonie zimowym, kiedy popyt na przeloty jest mniejszy, przewoźnicy szukają destynacji pozwalających przewieźć podróżnych na tygodniowy lub dwutygodniowy urlop w krajach, gdzie aura bardziej sprzyja wypoczynkowi niż wtedy w Europie. Takim miejsce jest też Sri Lanka, gdzie zimą temperatura sięga 30 stopni Celsjusza. LOT już wcześniej latał na Sri Lankę, ale jako dostawca usług czarterowych.

Zarząd LOT-u liczy również na to, że Polska może być atrakcyjną destynacją dla mieszkańców Sri Lanki, a nowe połączenie pomoże nawiązać intensywniejsze stosunki handlowe pomiędzy krajami.

„Linia lotnicza spełnia wiele ról. Nie tylko przywozimy turystów, ale pełnimy również rolę generatora czy katalizatora stosunków handlowych, politycznych i kulturalnych. Dzięki temu połączeniu budujemy podstawę do tworzenia relacji między ludźmi” - powiedział Michał Fijoł.

Do tej pory w Azji LOT obsługiwał trasy łączące Polskę z krajami atrakcyjnymi pod względem biznesowym, m.in. Chinami, Koreą, Indiami czy Japonią.

„LOT jest przede wszystkim przewoźnikiem biznesowym, oferującym połączenia codziennie, a nawet dwa razy dziennie do Europy Zachodniej i Środkowej, plus regularne połączenia kilka razy w tygodniu do portów położonych dalej, jak na przykład Chicago, Nowy Jork czy Toronto” - podkreślił wiceprezes LOT-u.

Według niego niewykluczone, że w przyszłości Kolombo stanie się destynacją całoroczną. „Na razie testujemy rynek” - powiedział wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.11.2019, 09:54
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ