Newsletter

Stacja Kornelin z nowym dworcem

20.09.2022, 12:10aktualizacja: 03.10.2022, 15:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polskie Koleje Państwowe S.A.
Polskie Koleje Państwowe S.A.
Nowoczesny, proekologiczny i dostępny dla wszystkich dworzec w Kornelinie powstał dzięki Funduszom Europejskim z Programu Infrastruktura i Środowisko. Przyjął już pierwszych podróżnych.

Dworzec jest jednym z 8 dworców realizowanych w projekcie „Modernizacja wybranych dworców przy linii kolejowej nr 447 na odcinku Brwinów – Jaktorów oraz przy linii kolejowej nr 3 na odcinku Ożarów Mazowiecki – Kornelin”. To pierwszy oddany dworzec w tym projekcie. Na dworce w Błoniu, Brwinowie, Jaktorowie, Kornelinie, Milanówku, Ożarowie Mazowieckim, Płochocinie i Sochaczewie PKP S.A. otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości ponad 35 mln zł.

Dworzec w Kornelinie (woj. kujawsko-pomorskie) został wybudowany na miejscu poprzedniego, który został rozebrany. Powstała tu nowoczesna, minimalistyczna bryła, która będzie służyć wszystkim podróżnym. Dworzec został bowiem przystosowany do wszystkich osób ze szczególnymi potrzebami – wyeliminowane zostały bariery architektoniczne, powstały ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, mapy dotykowe, toalety, z których swobodnie mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami, a orientację w dworcowej przestrzeni ułatwia kontrastowa kolorystyka. Na rowerzystów czekają stojaki rowerowe. Budynek dworca w Kornelinie to także proekologiczne rozwiązania – panele fotowoltaiczne na dachu wytworzą rocznie ok. 2700 kWh energii. Oświetlenie dworcowe jest energooszczędne i zautomatyzowane. Do spłukiwania toalet będzie wykorzystywana tzw. woda szara. To wszystko pozwoli na optymalizację zużycia wody, energii cieplnej i energetycznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.09.2022, 12:10
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.