Newsletter

Strategie rynkowe TFI - zapowiedź dwudziestej siódmej z cyklu debaty PAP Biznes

14.06.2022, 16:24aktualizacja: 14.06.2022, 16:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP Biznes - grafika
PAP Biznes - grafika
Coraz większe obawy o globalne spowolnienie gospodarcze, najwyższa od dekad inflacja, polityka banków centralnych, prognozy i oczekiwania na kolejne miesiące 2022 roku dla makro, rynków akcji, długu i surowców - to główne zagadnienia debaty PAP Biznes z udziałem przedstawicieli Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, która odbędzie się 20 czerwca w godzinach 10.00-11.30.

To dwudziesta siódma debata z cyklu "Strategie rynkowe TFI - perspektywy, wyzwania, zagrożenia". Wezmą w niej udział przedstawiciele: Skarbiec TFI, NN Investment Partners TFI, Opoka TFI, Pekao TFI i Eques Investment TFI.

Podobnie jak podczas debat w poprzednich latach, uczestniczący w niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie. Poszukają odpowiedzi na pytanie, na jakie wydarzenia geopolityczne warto zwracać uwagę w najbliższym czasie.

Głównym tematem na rynkach jest obecnie rysujące się na horyzoncie spowolnienie gospodarcze, coraz częściej pojawiają się obawy o stagflację lub recesję. Gospodarki na świecie, co prawda, wyszły obronną ręką z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, która wybuchła na początku 2020 roku, ale zaburzenia w łańcuchach dostaw, rosnące ceny surowców, braki pracowników na rynku pracy zaczynają negatywnie wpłynąć na koniunkturę.

Jednym z tematów debaty będzie więc ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego. Od dłuższego czasu globalna gospodarka zmaga się z najwyższą od dziesiątek lat inflacją, co zmusiło w marcu amerykańską Rezerwę Federalną do pierwszej od 2018 roku podwyżki stóp procentowych, gotowość do pierwszej podwyżki stóp zgłasza Europejski Bank Centralny. W Polsce Rada Polityki Pieniężnej już dziewięciokrotnie od października 2021 roku podwyższała stopy procentowe.

W dalszym ciągu uwagę inwestorów przyciąga agresja Rosji na Ukrainę, chociaż powoli zaczynają się oni już do niej przyzwyczajać. Rynki finansowe i towarowe zareagowały na wybuch wojny bardzo nerwowo, obawiając się jej wpływu na globalną gospodarkę, zwłaszcza po wprowadzeniu sankcji na Rosję. Uczestnicy debaty zastanowią się, jakie mogą być długofalowe konsekwencje wojny i sankcji.

Obawy o spowolnienie gospodarcze i wysoką inflację pociągnęły za sobą ostre spadki na światowych giełdach i wzrost rentowności papierów skarbowych.

W jaki sposób zmiany stóp procentowych na globalnych rynkach oraz koniunktura w otoczeniu makroekonomicznym przełożą się na rentowności obligacji skarbowych? Czy warto w najbliższych kwartałach inwestować w obligacje korporacyjne?

Rynki wschodzące czy rozwinięte? Rynki amerykańskie czy europejskie. Gdzie szukać okazji do zarobku?

Jak będzie się zachowywać warszawska giełda w najbliższych miesiącach?

Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na najbliższe miesiące przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.

Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

Debata PAP Biznes odbędzie się w poniedziałek, 20 czerwca, w godzinach 10.00-11.30. Jej przebieg będzie można śledzić on-line m.in. na stronach biznes.pap.pl, pap.pl, infostrefa.com, pap-mediaroom.pl.

Źródło informacji: PAP Biznes

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.06.2022, 16:24
Źródło informacji PAP Biznes
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii