Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NANJING, Chiny, 26 czerwca 2019 r. /PRNewswire/ - Dnia 26 czerwca organizacja World Brand Lab opublikowała 16. ranking 500 najbardziej wartościowych chińskich marek. Firma Suning.com, oddział detaliczny Suning Holdings Group, koncernu zwanego dalej Suning, znalazła się już drugi rok z rzędu na 13. miejscu i na 1. miejscu wśród marek detalicznych. Całkowita wartość marki wyniosła 269,198 miliarda juanów (około 39,093 miliarda USD), czyli o 17% więcej niż w roku ubiegłym.
Założona w 1990 r. grupa Suning jest jednym z wiodących przedsiębiorstw handlowych w Chinach. Rozwijając działalność w innych kierunkach na bazie handlu detalicznego, firma Suning wzmocniła i poszerzyła kluczową działalność w ośmiu branżach wertykalnych: Suning.com, logistyka, usługi finansowe, technologia, nieruchomości, sport, media i rozrywka oraz inwestycje. Firma Suning znajduje się na liście czołowych 500 przedsiębiorstw Fortune Global za rok 2017 i 2018.
Firma Suning.com rozpoczęła transformację internetową w roku 2009. W ciągu ostatnich dziesięciu lat firma Suning odeszła od modelu „+ internet" na rzecz modelu „internet +" i w końcu „detalu inteligentnego". Firma zakończyła własną transformację internetową i utworzyła szereg innowacyjnych modeli detalicznych, które przełamują teoretyczne zasady w branży. W porównaniu do roku 2009 wartość marki Suning.com wzrosła 6-krotnie.
W ubiegłym roku firma Suning.com zanotowała przychód operacyjny na poziomie 244,96 miliarda RMB (36,479 miliarda USD), co stanowi wzrost o 30,35% w skali roku, a poziom sprzedaży wyniósł 336 miliardów RMB (50,16 miliarda USD), co stanowi wzrost o 38,39%.
Z końcem marca 2019 r. firma była w posiadaniu 12 329 tradycyjnych sklepów w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Makao i Japonii. Sklepy firmy obejmują zróżnicowane scenariusze konsumpcji, w tym Suning Retail Cloud Franchise Stores, SuFresh (supermarket ze świeżą żywnością), Suning Xiaodian (dostawy produktów i usług w sąsiedztwie) i Redbaby (sklepy z produktami dla matek i dzieci).
W minionych latach jako wiodący detalista omnikanałowy smart w Chinach firma Suning.com z zaangażowaniem opracowywała pełne scenariusze ekosystemów handlu detalicznego tak w sieci, jak i w tradycyjnych sklepach od miast po miasteczka. Celem działań firmy jest utworzenie zróżnicowanego doświadczenia zakupowego na potrzeby klientów w dowolnym miejscu i czasie. W lutym 2019 r. firma ogłosiła nabycie 37 domów towarowych Wanda w całym kraju, a w czerwcu firma ogłosiła transakcję z Carrefour China w zakresie nabycia 80% udziałów sieci. Kroki te przyczynią się do dalszego usprawnienia ekosystemu scenariuszy, poszerzenia handlu detalicznego we wszystkich kategoriach i wzmocnienia konkurencyjności marki w branży dóbr szybkozbywalnych (FMCG).
Od 2018 r. firma Suning.com przyspieszyła budowę globalnego łańcucha dostaw. W trakcie pierwszych Chińskich Międzynarodowych Targów Importu w roku 2018 firma ogłosiła plan zakupowy o wartości 10 miliardów euro. Celem planu jest sprowadzenie wysokiej jakości dóbr i usług z całego świata. W 2019 r. firma Suning podpisała umowę o współpracy strategicznej z włoską Agencją Handlu. Umowa przewiduje wzmocnienie komunikacji handlowej z włoskimi firmami w celu wsparcia włoskich marek i produktów w wejściu na chiński rynek i trafieniu do chińskich konsumentów.
„Cyfryzacja i innowacje odgrywają kluczową role w strategii detalu inteligentnego firmy Suning. W najbliższych latach, polegając na ewolucji technologii detalicznych, Suning zwiększy wydajność usług, tym samym promując transformacje w detalu. Suning chce podjąć współpracę z globalnymi markami detalicznymi i wywrzeć pozytywny wpływ na ekosystem branży na całym świecie” – skomentował Zhang Jindong, prezes Suning Holdings Group.
O Suning Holdings Group
Powstała w 1990 roku firma Suning jest jednym z wiodących przedsiębiorstw handlowych w Chinach z dwoma publicznymi spółkami w Chinach i Japonii. W 2017 r. firma Suning Holdings zajęła drugie miejsce w rankingu 500 największych chińskich firm niebędących w posiadaniu rządowym z rocznym przychodem na poziomie 65,7 miliarda USD (412,95 miliarda RMB). Wypełniając misję „przewodzenia ekosystemowi we wszystkich branżach przez tworzenie elitarnej jakości życia dla wszystkich", firma Suning wzmocniła i poszerzyła kluczową działalność w ośmiu branżach wertykalnych: Suning.com, logistyka, usługi finansowe, technologia, nieruchomości, sport, media i rozrywka oraz inwestycje. Suning.com znajduje się na liście czołowych 500 przedsiębiorstw Fortune Global za rok 2017 i 2018.
Zdjęcie: https://mma.prnewswire.com/media/929311/Suning_China_Most_Valuable_Brand_in_Retail_Industry.jpg
Źródło: Suning Holdings Group
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.06.2019, 11:40 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Hot dog - król szybkiej przekąski. Jak Circle K zapoczątkował hot dogową rewolucję na polskich stacjach paliw?
Hot dog to dla wielu kierowców nie tylko szybka przekąska, ale symbol podróży i wygodnego przystanku w trasie. Dla młodych kierowców klasyczna bułka z parówką w trasie to norma i może nie mieścić im się w głowach, że jeszcze na początku lat 90. wakacyjna podróż zaczynała się od przygotowania kanapek we własnym domu. Jak w takim razie hot dog trafił na polskie stacje paliw?- 04.07.2025, 14:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Circle K Polska
-
Image
Wakacyjna mobilność w firmie? Z leasingiem rozwiniesz biznes w podróży
Lato to czas wyjazdów, urlopów i większej mobilności. Dla wielu przedsiębiorców to także moment, gdy firma może „ruszyć” do przodu - niezależnie od lokalizacji. Praca zdalna i hybrydowa stały się nowym standardem, który na dobre zagościł na rynku. Wakacyjna swoboda może oznaczać większą produktywność, ale tylko wtedy, gdy masz odpowiedni sprzęt. Dobra wiadomość? Niezbędne wyposażenie mobilne sfinansujesz w leasingu bez wydawania gotówki.
- 04.07.2025, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: LeaseLink
-
Image
Raport Santander TFI: Polacy coraz więcej inwestują, ale ich cele i wartości warunkuje przynależność pokoleniowa PAP
Pozytywne emocje i dobra zabawa z jednej strony, rozsądne i przemyślane decyzje z drugiej. Polaków inwestujących swe środki na rynku cechuje, w zależności od daty urodzenia, cała gama odmiennych oczekiwań oraz celów. Banki i instytucje finansowe muszą uwzględniać tę różnorodność przy opracowywaniu produktów, usług i kanałów komunikacji odpowiednich dla każdego pokolenia klientów. Cel jest wspólny: wzrost liczby inwestorów indywidualnych, ponieważ w Polsce, patrząc na nasze PKB, inwestycji i inwestorów powinno być kilkakrotnie więcej - mówi Marcin Groniewski, prezes zarządu Santander TFI S.A.- 04.07.2025, 09:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ