Pobierz materiał i Publikuj za darmo

· Plantatorzy i przetwórcy owoców jagodowych łączą siły w walce z koronawirusem.
· Zebrali 4500 sztuk przetworów o wadze 2400 kg, soków, konfitur i dżemów z aronii, borówki, jagody kamczackiej, porzeczki, malin, agrestu, oraz mini-kiwi. Ze względu na zawartość antyoksydantów są one określane jako superowoce.
· Połowa zebranych produktów jest przygotowana do wysyłki do Włoch. Adresatem będą szpitale w jednym z najbardziej doświadczonych pandemią miast Lombardii.
· Połowa darów trafi jeszcze przed Świętami do najbardziej potrzebujących wsparcia warszawskich szpitali. Akcję koordynuje Wolontariat Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
· Bieżące relacje na stronach Samorządu Studentów WUM oraz PolskieSuperowoce.pl.
„Dziękujemy za wspaniały gest i ogromną pomoc - pracownicy szpitali będą zachwyceni przekazanymi przez państwa produktami” - mówi Natalia Bierezowicz, przewodnicząca Zarządu Głównego Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Celem współpracy plantatorów i wolontariuszy WUM jest dotarcie na pierwszą linię frontu w walce z epidemią, tak by przekazane przetwory dotarły do szpitali najbardziej potrzebujących wsparcia.
Bądźmy razem w tych trudnych momentach
„Wspierajmy się. Branża producentów owoców jagodowych staje na wysokości zadania. Mamy nadzieję, że nasz podarunek wywoła uśmiech na niejednej strudzonej twarzy. Dajemy owoc pracy naszych rąk, by powiedzieć: DZIĘKUJEMY” - mówi Beata Wasiak, darczyńca konfitury borówkowej.
„W dobie pandemii koronowirusa, postanowiliśmy przekazać nasze wyroby w postaci soków z ekologicznego agrestu. W poczuciu solidarności z innymi przetwórcami dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia - w Polsce i we Włoszech. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i pogody ducha w tym trudnym dla nas wszystkich czasie” - powiedzieli Barbara i Bogusław Wilk, plantatorzy agrestu.
„Owoce jagodowe to najbardziej prozdrowotne produkty spożywcze na świecie. W przetworach nie tracą potencjału przeciwutleniającego. Zawdzięczają go dużej zawartości związków bioaktywnych, przede wszystkim polifenoli” - mówi dr Justyna Bylinowska, redaktor naczelna portalu Dietetycy.org.pl.
Jednym z inicjatorów zbiórki była firma Korab Garden, która przekazała ekologiczne soki z aronii. „Nie możemy być obojętni. W tym trudnym okresie ta inicjatywa mobilizuje i łączy” - mówi Piotr Nowak, plantator i przetwórca aronii.
Darczyńcy:
Korab Garden, Borówkowa Dolina, Berry Good, Beata i Kazimierz Wasiak, Polskie Stowarzyszenie Plantatorów Porzeczek, Bluehaskap, Plantin, Przetwory z Borówki, Barbara i Bogusław Wilk, Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy, BiGrim, Karolina i Łukasz Bednarczyk, plantacja Bednarczyk Berries. Borówka Amerykańska Leśniewscy - Zakrocz, Ministerstwo Borówki, Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka, Stowarzyszenie Plantatorów Jagody Kamczackiej oraz Nutracevit.
#SuperowoceDlaBohaterów #PolishSuperFruits #JagodowaSztafeta
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.04.2020, 16:13 |
Źródło informacji | polskiesuperowoce.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ