Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Marka ciągle doskonali drogę rozwoju nowego Ducato, wprowadzając ulepszenia już od prawie 40 lat obecności modelu na rynku. Polepszane są osiągi, przyjazność dla środowiska, kładziony jest silny nacisk na całkowity koszt posiadania, by jak najlepiej odpowiadać na różnorodne potrzeby każdej zawodowej „misji” a także najszersza gama pojazdów „all forward”, wyrafinowany i rozpoznawalny styl oraz najnowocześniejsze technologie.
W tym kontekście doskonale odnajduje się Ducato Electric, pierwszy w pełni elektryczny model Fiata Professional, zaprojektowany i opracowany zgodnie z najbardziej zaawansowanymi standardami jakościowymi Grupy FCA.
Ducato Electric został opracowany i skonstruowany na podstawie szczegółowej analizy rzeczywistego użytkowania pojazdów przez klientów, obejmującej rok gromadzenia danych, które potwierdziły, że ponad 25% rynku charakteryzuje się już „postawą BEV” pod względem użytkowania, tras, dynamiki i osiągów, a zatem jest już „gotowa” na zmianę podejścia do mobilności.
Specjaliści pracujący w określonych dziedzinach biznesowych są dobrze przygotowani, by stać się pierwszymi użytkownikami nowej technologii, biorąc pod uwagę rozwój handlu internetowego, usług pocztowych i kurierskich, dostaw zakupów spożywczych, wielowęzłowych sieci transportowych i powszechnej potrzeby zapewnienia dostępu do centrów miast z ich stale rosnącymi ograniczeniami ruchu dla samochodów zasilanych paliwem tradycyjnym.
Klienci, którzy już teraz są zainteresowani mobilnością elektryczną, to ci sami klienci, którzy ze względu na specyficzne potrzeby biznesowe, a zatem z konieczności, przywiązują szczególną wagę do całkowitego kosztu posiadania, charakteryzują się malą zmiennością trasy i wysokim wykorzystaniem samochodu w ciągu roku, wykonując jednak niewielkie przebiegi dzienne.
Ducato Electric, zgodnie ze swoim innowacyjnym duchem, opiera się na proaktywnej współpracy z klientem. Projekty pilotażowe, w które zaangażowani byli najważniejsi operatorzy z branży, umożliwiły najlepsze wykorzystanie wszystkich kompetencji i poznanie konkretnych potrzeb użytkowników, uwzględnionych następnie na etapie przygotowania i personalizacji każdej aplikacji. Dzięki zastosowaniu takiego podejścia, Fiat Professional może zaoferować kompletne rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej, które bazując na analizie zapotrzebowania energetycznego, mogą objąć nie tylko każdą pojedynczą trasę, ale są w stanie zaoferować rozwiązania od mobilności po transport osób i towarów, nie zapominając o żadnym z aspektów na całym świecie w zakresie usług wymaganych przez dzisiejsze, nowe kanony w mobilności.
Właśnie dlatego, Ducato Electric zaoferuje, oprócz kompletnej gamy wersji również modułowe opcje rozmiaru baterii z zasięgiem od 220 do 360 km według procedury NEDC i różne konfiguracje ładowania. Wszystko to w połączeniu z imponującymi osiągami: prędkość ograniczona do 100 km/h, aby zoptymalizować zużycie energii, maksymalna moc 90 kW i maksymalny moment obrotowy 280 Nm.
Co więcej, nowa elektryczna jednostka napędowa nie wpływa negatywnie na to, co jest mocną stroną Ducato: najlepszą w swojej klasie pojemność od 10 do 17 m3 i ładowność do 1950 kg, również najlepszą w swojej kategorii.
Podsumowując, marka Fiat Professional skutecznie wykorzystała swoje dziedzictwo technologiczne i doświadczenie, aby opracować elektryczną wersję swojego bestsellera, spełniając przy tym wymagania każdego profesjonalnego użytkownika i oferując innowacyjność, osiągi i elastyczność, działając zgodnie z motto przyświecającemu modelowi Ducato: „więcej technologii, więcej efektywności, więcej wartości”, by zaoferować klientom zeroemisyjną wersję najbardziej wydajnego, wszechstronnego vana na rynku.
Nowy Ducato Electric to samochód bez żadnych kompromisów: 100% Ducato, 100% Electric. Będzie to kluczowy produkt Fiata Professional w dziedzinie mobilności elektrycznej, szczególnie na etapie przejścia od tradycyjnego „wyboru pojazdu” do „wyboru mobilności” w oparciu o konkretne czynniki biznesowe i handlowe, zmieniając koncepcję podejścja do zakupu z całkowitego kosztu posiadania na całkowity koszt mobilności.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.07.2019, 12:08 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Nagroda główna dla HEUTHES w rankingu IT@BANK2024
Firma HEUTHES po raz pierwszy w historii swojej działalności zwyciężyła w prestiżowym rankingu głównym IT@BANK organizowanym przez Miesięcznik Finansowy BANK. Tym samym w tegorocznej, dziewiętnastej edycji rankingu firma uzyskała tytuł najbardziej wszechstronnej firmy IT. Warto podkreślić, iż nagrodę firma HEUTHES zdobyła w jubileuszowym roku 35-lecia istnienia.- 22.11.2024, 11:09
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: HEUTHES sp. z o.o.
-
Image
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę na produkcję nowoczesnego payloadu dla programu HummingSat ESA PAP
W dniu 21 listopada b.r., Thorium Space S.A. podpisało przełomową umowę ze szwajcarską firmą SWISSto12, liderem w programie HummingSAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. Umowa, obejmująca opracowanie i produkcję w pełni elastycznego i sterowanego cyfrowo payloadu dla platformy satelitarnej na orbitę GEO HummingSat, otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora kosmicznego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego. Kompleksowa realizacja projektu, potrwa cztery lata i przyniesie Thorium Space co najmniej 33 mln EUR.- 22.11.2024, 10:56
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Andersen rozszerza globalną ofertę usług wyceny w 10 krajach Azji i Pacyfiku
- 22.11.2024, 09:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire