Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tanio i ekologicznie
3 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Roweru. Według danych badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden, aż 80% Polaków z różną częstotliwością jeździ na rowerze. Nic dziwnego - rower jest stosunkowo tani, zarówno do kupna, jak i do utrzymania. Coraz częściej myślimy też o ekologii, więc sięgamy po zeroemisyjne środki transportu, oraz o ekonomii - przy rosnących cenach paliwa rower wydaje się być oczywistym zamiennikiem.
Rower jest najczęściej wykorzystywany w celach rekreacyjnych i turystycznych. Osoby w wieku 25-34 lata częściej niż inne grupy wiekowe dojeżdżają rowerem do miejsca zatrudnienia. Natomiast osoby od 65 do 74 roku życia deklarują, że wykorzystują rower, by dostać się do sklepu i zrobić zakupy. Jest to zatem unikalny środek transportu, który służy i rekreacji, i załatwianiu codziennych spraw.
Rowerowe bezpieczeństwo
Przy tak powszechnym środku transportu szczególnie ważnym jest zadbanie o bezpieczeństwo - zarówno użytkownika roweru, jak i osób, które potencjalnie można narazić na kolizję w czasie jazdy. Najczęściej wybieranym środkiem zwiększającym bezpieczeństwo w czasie jazdy są odblaski. Korzysta z nich 63% respondentów, a co ciekawe, większość stanowią kobiety. Jest to podstawowy element, podobnie jak kask. Tu jednak statystyki są nieco mniej optymistyczne - korzystanie z dodatkowej ochrony w postaci kasku deklaruje jedynie 37% badanych. Częściej są to osoby w wieku od 65 do 74 lat (51%), a najrzadziej osoby młode w przedziale wiekowym 18-24 lata (26%).
Równie ważne jest zadbanie o prawidłowy stan techniczny posiadanego pojazdu. Warto, choć raz w sezonie, dokonać gruntownego przeglądu roweru. Najlepiej zlecić to badanie specjalistom, którzy od razu, jeśli tylko wykryją jakąś usterkę, będą mogli ją naprawić. Wygląda na to, że Polacy zdają sobie z tego sprawę, ponieważ aż 81% rowerzystów, którzy wzięli udział w badaniu, sprawdza stan techniczny swojego roweru przynajmniej raz w sezonie.
Ubezpieczenie zyskuje na znaczeniu
Przy okazji ubiegłorocznego badania Nationale-Nederlanden 24% respondentów zadeklarowało wykupienie ubezpieczenia rowerowego. W tym roku już 1/3 osób potwierdziło zakup ubezpieczenia, z czego największa popularnością cieszy się ubezpieczenie od kradzieży roweru i rabunku, a także od nieszczęśliwych wypadków i ich następstw (w obu przypadkach jest to 29% osób, które zaznaczyły zakup ubezpieczenia). Na dalszych pozycjach jest ubezpieczenie OC rowerzysty (niespełna 25%), a także ubezpieczenie od uszkodzenia roweru (około 18%).
„Nasze badanie pokazało, że Polacy bardzo chętnie sięgają po rower. Korzystamy z niego w najróżniejszych celach. Na co dzień większość z nas pamięta o odblaskach czy kasku na głowę. Szczególnie cieszy coraz większa świadomość dotycząca roli ubezpieczeń w tym zakresie - okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się tego typu ochronę. Ubezpieczenie, zarówno NNW, jak i OC, najczęściej posiadają osoby między 25, a 34 rokiem życia” - mówi Mateusz Rostek, menedżer ds. produktów w Nationale-Nederlanden. „Jest to stosunkowo niewielki koszt, ceny ubezpieczeń rowerowych zaczynają się już od 66 zł za pół roku, a może to oszczędzić nam sporo problemów” - dodaje.
Należy pamiętać, że dostępne na rynku ubezpieczenia dla rowerzystów obejmują dziś także użytkowników e-hulajnóg oraz nie ograniczają się jedynie do wypłaty odszkodowania. To także pomoc Assistance, która może zapewnić wsparcie w zakresie transportu, naprawy sprzętu oraz umówienia wizyty u lekarza.
Światowy Dzień Roweru to doskonała okazja, by zastanowić się nad tym, czy na pewno bezpiecznie korzystamy z naszego jednośladu. Warto zacząć od przeglądu stanu technicznego i sprawdzenia kasków oraz odblasku. Dodatkowo można pomyśleć również o wykupieniu ubezpieczenia.
Nationale-Nederlanden działa w Polsce od 1994 roku. Firma jest jednym z liderów rynku, specjalizującym się w ubezpieczeniach na życie, oszczędnościach i emeryturach. W ofercie posiada produkty, które pomagają klientom dbać o to, co dla nich najważniejsze, czyli życie i zdrowie. Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat angażuje się w inicjatywy, które rozwiązują problemy społeczne i poprawiają jakość życia Polaków.
KONTAKT:
Nationale-Nederlanden
Marta Pokutycka-Mądrala
tel. + 48 607 629 812
e-mail: marta.pokutycka-madrala@nn.pl
K+PR
Rafał Buława
tel. +48 601 966 922
e-mail: rbulawa@kplus.agency
Źródło informacji: Nationale-Nederlanden
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.05.2024, 10:34 |
Źródło informacji | Nationale-Nederlanden |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu