Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Swissmed Centrum Zdrowia S.A. z siedzibą w Gdańsku informuje o doręczeniu Emitentowi w dniu 10 lutego 2015 r.: aneksu z dnia 30.01.2015 r. do umowy nr 11/000102/SZP/11/14 o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - leczenie szpitalne, zawartego pomiędzy Emitentem, a Narodowym Funduszem Zdrowia - Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim w Gdańsku ("Oddział Funduszu"), który nadał tej umowie nowe brzmienie oraz nr 11/000102/SZP/11/15 ("Umowa na Leczenie Szpitalne").
Zgodnie z Umową na Leczenie Szpitalne, przedmiotem tej umowy jest udzielanie przez Emitenta ("Świadczeniodawcę") świadczeń opieki zdrowotnej, w rodzaju leczenie szpitalne w zakresach określonych w planie rzeczowo-finansowym, stanowiącym załącznik do umowy. Warunki finansowania świadczeń zostały określone w § 4 tej umowy, zgodnie z którym kwota zobowiązania Oddziału Funduszu wobec Świadczeniodawcy z tytułu realizacji Umowy na Leczenie Szpitalne w okresie od dnia 01.01.2015 r. do dnia 31.12.2015 r. wynosi maksymalnie 6.228.159,10 zł.
W zakresie kar umownych Umowa na Leczenie Szpitalne zawiera następujące postanowienia: W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy na Leczenie Szpitalne, z przyczyn leżących po stronie Świadczeniodawcy, Oddziału Funduszu może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną. W przypadku wystawienia recept osobom nieuprawnionym lub w przypadkach nieuzasadnionych, Oddział Funduszu może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną stanowiącą równowartość nienależnej refundacji cen leków dokonanych na podstawie recept wraz z odsetkami ustawowymi od dnia dokonania refundacji. W przypadku wystawienia zleceń na wyroby medyczne wydawane na zlecenie, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 38 ust 4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, finansowanych w całości lub w części przez Narodowy Fundusz Zdrowia, osobom nieuprawnionym lub w przypadkach nieuzasadnionych, Oddział Funduszu może nałożyć na Świadczeniodawcę karę umowną stanowiącą równowartość kwoty nienależytego finansowania wraz z odsetkami ustawowymi od dnia dokonania refundacji. W przypadku niedopełnienia obowiązku dotyczącego uzyskania we właściwym Oddziale Funduszu upoważnienia do korzystania z usługi e-WUŚ w celu zapewnienia możliwości realizacji uprawnień świadczeniobiorców wynikających z art. 50 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, Oddział Funduszu może nałożyć na świadczeniodawcę karę umowną w wysokości 1% kwoty zobowiązania określonej w umowie. Kary umowne, o których mowa powyżej nakładane są w trybie i na zasadach określonych w Ogólnych warunkach umów.
Umowa na Leczenie Szpitale jest zawarta na okres od dnia 01.01.2011 r. do dnia 30.06.2016 r.
Kryterium pozwalającym uznać w/w umowy, zawarte z tym samym podmiotem, za znaczące, jest ich wartość, przekraczająca 10% kapitałów własnych Emitenta.
Łączna wartość zawartych przez Emitenta umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z NFZ na rok 2015 wynosi na chwilę obecną 6.228.159,10 zł.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.02.2015, 15:44 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |