Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Sygnity S.A. z siedzibą w Warszawie ("Sygnity", "Spółka") informuje, iż Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Sygnity w dniu 28 listopada 2014 roku, na którym reprezentowanych było 1.588.812 ważnych głosów z 1.588.812 akcji, stanowiących 13,37 % kapitału zakładowego Sygnity, podjęło następującą uchwałę:
Uchwała nr 1
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
spółki Sygnity S.A.
z siedzibą w Warszawie
z dnia 28 listopada 2014 roku
w sprawie zmiany Uchwały Nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sygnity S.A. z dnia 29 sierpnia 2011 roku w sprawie emisji obligacji w ramach programu emisji
§ 1.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Sygnity S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako: "Spółka"), działając na podstawie art. 20 ust. 1 lit j) statutu Spółki niniejszym postanawia dokonać zmiany Uchwały Nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sygnity S.A. z dnia 29 sierpnia 2011 roku w sprawie emisji obligacji w ramach programu emisji w następujący sposób:
1. § 1 ust. 1 lit. a) otrzymuje nowe następujące brzmienie:
"§ 1 ust. 1. Wyrazić zgodę na przeprowadzenie przez Spółkę programu emisji obligacji ("Program") obejmującego wielokrotne dokonywanie przez Spółkę emisji, w ramach różnych serii, obligacji krótkoterminowych lub średnioterminowych na następujących warunkach:
a) emisje obligacji w ramach Programu będą dokonywane w okresie 3 lat od daty zawarcia umów, o których mowa w ust. 3, jednak nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2017 r.;".
§ 2.
W pozostałym zakresie Uchwała Nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sygnity S.A. z dnia 29 sierpnia 2011 roku w sprawie emisji obligacji w ramach programu emisji nie ulega zmianie.
§ 3.
Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Uzasadnienie do projektu uchwały:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Sygnity S.A. Uchwałą nr 1 z dnia 29 sierpnia 2011 roku w sprawie emisji obligacji w ramach programu emisji wyraziło zgodę na przeprowadzenie przez Spółkę programu emisji obligacji ("Program") obejmującego wielokrotne dokonywanie przez Spółkę emisji, w ramach różnych serii, obligacji krótkoterminowych lub średnioterminowych, przy czym emisje obligacji w ramach Programu miały być dokonywane w okresie nie dłuższym niż do dnia 31 października 2014 r.
Zaproponowany przez Zarząd Program emisji obligacji jest jednym z kluczowych elementów optymalnej i elastycznej struktury finansowania działalności operacyjnej Spółki, jej planów inwestycyjnych i rozwojowych. W zgodnej ocenie Zarządu oraz Rady Nadzorczej kluczowe dla dalszego rozwoju Spółki jest przedłużenie możliwości korzystania przez Spółkę z dostępu do dogodnego, elastycznego oraz atrakcyjnego kosztowo źródła finansowania zewnętrznego, jakim jest Program. Spółka osiągnęła w okresie 2012 - 2014 wymierne pozytywne efekty emisji obligacji wyemitowanych w ramach Programu m.in. poprzez wzrost możliwości skutecznego pozyskiwania największych projektów IT, których realizacja wymaga zaangażowania znaczącego kapitału obrotowego.
Wynik głosowania:
Liczba akcji, z których oddano ważne głosy: 1.588.812 - akcje te stanowią 13,37 % kapitału zakładowego.
Łączna liczba ważnych głosów: 1.588.812, w tym:
1.588.812 głosów "za",
0 głosów "przeciw" oraz
0 głosów "wstrzymujących się".
Podstawa prawna: § 38 ust. 1 pkt 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33, poz. 259).
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi abs/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.11.2014, 14:14 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |