Newsletter

Biznes i finanse

TAURON POLSKA ENERGIA SA (39/2021) Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego sprzedaży akcji w spółce TAURON Wydobycie S.A.

15.09.2021, 13:31aktualizacja: 15.09.2021, 13:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 39/2021

TAURON Polska Energia S.A. ("Emitent") informuje, że 15 września 2021 r. podpisał ze Skarbem Państwa list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia przez Skarb Państwa 100 proc. akcji w spółce TAURON Wydobycie S.A. ("Transakcja").

Strony, tj. Emitent i Skarb Państwa zgodnie oświadczyły, że podejmą wszelkie działania niezbędne do przygotowania i dokonania Transakcji oraz będą w dobrej wierze prowadzić rozmowy, negocjacje i podejmować czynności związane z Transakcją, w tym podejmą działania związane z wyborem doradcy do spraw wyceny TAURON Wydobycie S.A.

Przedmiotowy list intencyjny nie pociąga za sobą zobowiązania do dokonania Transakcji. Decyzja o przeprowadzeniu Transakcji uzależniona będzie od wyników negocjacji w tym zakresie oraz spełnienia innych warunków określonych w przepisach prawa lub dokumentach korporacyjnych.

Termin obowiązywania listu intencyjnego, o którym mowa powyżej, nie został określony.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.09.2021, 13:31
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ