Newsletter

Technologia Blockchain Pure Diamond - nowa, przełomowa innowacja w branży jubilerskiej

20.08.2018, 13:01aktualizacja: 20.08.2018, 13:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

TOKIO - (BUSINESS WIRE) - Wszystkie oczy w branży jubilerskiej skierowały się w stronę japońskiej innowacji - diamentów tworzonych w laboratoriach, które pod względem chemicznym, fizycznym i optycznym nie różnią się niczym od naturalnych kamieni.

Pure Diamond Lab, firma z siedzibą w Tokio, jest w stanie wytwarzać diamenty o właściwościach identycznych do tych naturalnych i w związku z tym mogą uzyskać certyfikat GIA (Amerykańskiego Instytutu Gemmologii). Diamenty produkuje się w kontrolowanym środowisku laboratoryjnym przy pomocy czystego węgla, który przekształca się w „doskonałe” diamenty wytwarzane laboratoryjnie o właściwościach optycznych przewyższających te naturalne.

Możliwa jest produkcja diamentów o różnorodnych barwach, w tym takich, które nie występują w środowisku naturalnym. Może to zupełnie przewrócić do góry nogami rynek niezwykle rzadkich czerwonych i niebieskich diamentów. De Beers Jewelry, producent biżuterii posiadający ok. 30% udział na światowym rynku diamentów, uznał już omawianą technologię i włączył diamenty wytwarzane laboratoryjnie do najnowszych kolekcji firmy.

Najważniejszą cechą odróżniającą Pure Diamond Co. Ltd. od konkurencji jest opracowanie technologii blockchain dla rynku diamentów. Informacje na temat produkcji, oczyszczania i oceny diamentów wytworzonych laboratoryjnie są zbierane i przetwarzane na postać cyfrową, tworząc profil dostępny dla konsumenta końcowego, zwiększając w ten sposób przejrzystość i poprawiając komfort zakupu. Tak się składa, że dyrektorem ds. technicznych projektu Pure Diamond Blockchain jest Junma Kawasaki, znany jako haker działający pod pseudonimem „White Hat”, który rozwiązał zagadkę styczniowej kradzieży 500 milionów NEM z giełdy Coincheck. Kawasaki wierzy, że projekt rozwoju Pure Diamond Blockchain jest „właściwym sposobem wykorzystania łańcuchów bloków”, a według producenta Pure Diamond Lab, Hideyuki Abe, technologia ta „daje historię każdemu diamentowi”.

Diamenty wytwarzane laboratoryjnie, takie jak te z Pure Diamond Lab nadają nowy kształt światowej branży diamentów, sprawiając, że jej działalność staje się bardziej zrównoważona i etyczna. Produkcja diamentów w środowisku laboratoryjnym zmniejsza zapotrzebowanie na kopalnie diamentów, które zagrażają środowisku naturalnemu. Ponadto technologia Pure Diamond Blockchain wspiera zapobieganie dystrybucji tzw. „krwawych diamentów”, tj. diamentów wydobywanych w regionach objętych wojną i sprzedawanych w celu finansowania kolejnych konfliktów.

Aby rozwijać projekt laboratoryjnej produkcji diamentów spółka planuje wykorzystać ICO tokena Pure Diamond Coin (PDC), kryptowaluty zabezpieczonej przez Pure Diamond Farm Singapore. Celem tego działania jest sfinansowanie sprzętu i B+R po zainwestowaniu dwóch trzecich wartości hard cap (maksymalnej kwoty zbieranej przez spółkę) równej 200 milionów USD. Ponadto firma kończy rejestrację własności intelektualnej, co powinno dalej wzmocnić jej pozycję na rynku diamentów wytwarzanych laboratoryjnie. Celem jest stopniowa zmiana przyszłości branży diamentów, w związku z czym warto obserwować rozwój tego projektu.

http://purediamond-ico.com/

Wersja źródłowa informacji dostępna w serwisie: http://www.businesswire.com/cgi-bin/mmg.cgi?eid=51853658&lang=en

Źródło: Pure Diamond Farm Singapore

KONTAKT:

Pure Diamond Farm Singapore

Chris yang

e-mail: contact@purediamond-ico.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.08.2018, 13:01
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ