Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dzień bez Kupowania - o co chodzi?
Często kupujemy wiele zbędnych produktów, które po pewnym czasie lądują na śmietniku. Supermarkety kuszą nas wyjątkowymi okazjami i prześcigają się w oferowaniu nam jak największej ilości towarów za grosze. Szukając sposobu na oszczędzenie paru złotych nie zastanawiamy się czy kolejna rzecz jest nam potrzebna, nie myślimy też o tym kto płaci za nią prawdziwą cenę. Sklepy wabią nas promocjami, które osiągane są kosztem głodowych zarobków i fatalnych warunków pracy ludzi pracujących przy produkcji czekolady, ubrań czy przy uprawie owoców tropikalnych.
Dzień Bez Kupowania, który obchodzimy w ostatnią sobotę listopada ma w sposób symboliczny przypomnieć, że bezrefleksyjna konsumpcja szkodzi ludziom i środowisku naturalnemu. Oczywiście nie sposób niczego nie kupować. Dlatego wybierajmy produkty świadomie, bardziej etyczne, ekologiczne lecz w mniejszych ilościach.
Z okazji Dnia Bez Kupowania, 26 listopada zorganizujemy akcję informacyjną w trzech krakowskich galeriach. Chcemy przedstawić problemy, ale również rozwiązania, które możemy wprowadzić od zaraz w swoim życiu. Nasze pieniądze kształtują świat.
Galeria Krakowska: 12:00 - 13:00
Galeria Kazimierz: 13:15 - 14:15
Galeria Bonarka: 14:30 - 15:30
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
Od wielu lat działamy na rzecz poprawy warunków pracy i zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa na temat zagrożeń płynących z nadmiernego konsumpcjonizmu. Chcemy sprawić, by w gąszczu produktów i usług każdy mógł odnaleźć produkty wytworzone z poszanowaniem środowiska i godności pracowników.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
KONTAKT:
Katarzyna Salus
tel. +48 604 478 418
e-mail: katarzyna@ekonsument.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.11.2016, 17:42 |
Źródło informacji | Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu