Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dzięki graficznej rezerwacji miejsc, pasażerowie będą mogli nie tylko usiąść na wybranym przez siebie miejscu, ale też sprawdzić frekwencję w pociągu. Do tej pory funkcja ta była dostępna jedynie w spalinowych i elektrycznych zespołach trakcyjnych, np. Pendolino, Dart czy Flirt, które mają stałą liczbę miejsc siedzących.
„Zdajemy sobie sprawę, że to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez podróżnych udogodnień. Wybór preferowanego miejsca w pociągu to kolejny składnik komfortowej podróży, która zaczyna się w momencie zakupu biletu. Dziś mamy już nowoczesną aplikację, budujemy nowe systemy sprzedaży, a do tego udostępniamy możliwość wyboru miejsca w coraz większej liczbie pociągów” – przekazał Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.
Wprowadzenie graficznej rezerwacji do składów wagonowych PKP Intercity jest wielkim wyzwaniem, ponieważ pociągi – zwłaszcza w czasie przedświątecznym i w sezonie wakacyjnym - są wydłużane. Dodatkowe składy zwiększają tym samym frekwencję pasażerów. Należy pamiętać, że program obejmuje różne typy wagonów, które eksploatuje przewoźnik.
„Biorąc pod uwagę pilotażowy charakter nowej funkcjonalności, PKP Intercity pozostaje otwarte na wszelkie sugestie i uwagi podróżnych, aby jeszcze lepiej dostosować rozwiązanie do ich potrzeb” – dodał Tomasz Gontarz.
Graficzna rezerwacja miejsc będzie wyglądała podobnie, jak w przypadku elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych. Sprawdzić będzie można cel podróży, a także wybrać miejsce specjalne, np. dla osób poruszających się na wózkach lub z rowerem. Na razie z tego udogodnienia pasażerowie mogą korzystać podczas zakupu biletów na stronie internetowej intercity.pl. Niebawem również użytkownicy nowej aplikacji mobilnej PKP Intercity będą mogli rezerwować bilety w ten sposób.
Zgodnie ze strategią rozwoju PKP Intercity inwestuje nie tylko w tabor i infrastrukturę. Rozwijane są rozwiązania technologiczne – zarówno skierowane „na zewnątrz” - czyli do pasażerów, jak i „do wewnątrz” - czyli do pracowników.
„Dzięki temu zarówno podróżni, jak i pracownicy spółki mogą korzystać z różnorodnych udogodnień technologicznych” – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.
W grudniu zeszłego roku polski przewoźnik podpisał trzy umowy ze spółką PKP Informatyka. Dzięki nim już w bieżącym roku podróżni będą mogli kupować bilety na pociągi w nowym systemie sprzedaży internetowej. Pełna funkcjonalność nowego systemu będzie dostępna w ostatnim kwartale 2024 roku. To największa inwestycja informatyczna w ponad 20-letniej historii PKP Intercity.
Rozszerzanie pilotażu rezerwacji graficznej biletów PKP Intercity zaplanowano na okres wakacyjny. Wszystkie pociągi mają zostać objęte systemem do końca bieżącego roku. W pierwszej fazie pilotażu funkcja graficznej rezerwacji miejsc będzie dostępna dla poniższych pociągów kategorii Express Intercity (EIC):
EIC 17000/1 (248) – 71000/1 (249) Berlin Warszawa Express (tylko w relacji krajowej);
EIC 17002/3 (246) – 71002/3 (247) Berlin Warszawa Express (tylko w relacji krajowej);
EIC 17004/5 (48) – 71004/5 (49) Berlin Warszawa Express (tylko w relacji krajowej);
EIC 17006/7 (44) – 71006/7 (45) Berlin Warszawa Express (tylko w relacji krajowej);
EIC 17008/9 (40) – 71008/9 (41) Berlin Warszawa Express (tylko w relacji krajowej);
EIC 1800/1 – 8100/1 Chrobry;
EIC 1350/1 – 3150/1 Tatry;
EIC 1410/1 – 4110/1 Ondraszek;
EIC 1550/1 – 5150/1 Jantar (uruchamiany w okresie wakacji);
EIC 1600/1 – 6100/1 Panorama;
EIC 1850/1 – 8150/1 Posejdon (uruchamiany w okresie wakacji);
EIC 4550/1 – 5450/1 Klimczok;
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.02.2023, 11:57 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE