Newsletter

ViaBTC świętuje 7. lat działalności: jak rozwijało się kopanie kryptowalut

24.05.2023, 17:10aktualizacja: 24.05.2023, 17:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

HONGKONG, 24 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- W czasach, gdy technologia Bitcoin stawiała swoje pierwsze kroki, kryptowaluty można było wydobywać korzystając z procesorów zainstalowanych w komputerach osobistych. Jednak w miarę rozrastania się sieci potrzebna była coraz większa moc obliczeniowa, co przełożyło się na konieczność korzystania z coraz bardziej wydajnego sprzętu. W 2010 r. Laszlo Hanyecz zaprezentował kod pozwalający na wydobywanie kryptowalut z użyciem kart graficznych, a w 2011 r. kod dla koparek w układzie FPGA został udostępniony na platformie GitHub. Do 2012 r. typowe koparki Bitcoinów wyewoluowały do modeli ASIC, które zastąpiły urządzenia oparte o procesory, karty graficzne i układy FPGA, co doprowadziło do znaczącego wzrostu współczynnika intensywności wydobywania, który między 2010 a 2012 r. wzrósł 360 milionów razy.

W miarę wzrostu współczynnika indywidualne kopanie kryptowalut stanowiło coraz większe wyzwanie, co doprowadziło do utworzenia pierwszej puli wydobywczej. Dzisiaj, ViaBTC jest czołowym graczem w branży wydobywania kryptowalut, który świętuje 7. rocznicę rozpoczęcia działalności przypominając swoje sukcesy i ciągłą ewolucję.

Pule wydobywcze wymagają dużych zdolności technicznych. Wiele spośród nich miewało problemy ze spełnieniem wymogów technicznych branży, co otwierało je na rozmaite ataki i ostatecznie prowadziło do ich zamknięcia. Zdając sobie sprawę z niedojrzałości technologii i produktów stosowanych w branży, Haipo Yang, programista wczesnej ery Bitcona, postanowił stworzyć pulę, która będzie odznaczać się większą stabilnością i wydajnością. Niezależnie opracował kod puli ViaBTC Pool, która oficjalnie wystartowała 5 czerwca 2016 r.

„Tworząc stabilną i wydajną pulę wydobywczą dążymy do zapewnienia naszym użytkownikom narzędzi i funkcji, których potrzebują do kopania kryptowalut w sposób łatwy i niezawodny” – powiedział Haipo Yang, założyciel ViaBTC.

Niedługo potem ViaBTC wprowadził metodę płatności PPS+, która gwarantuje stabilne przychody z wydobycia przy jednoczesnym podziale opłat pobieranych od górników, co pozwala użytkownikom ViaBTC na pozyskiwanie większej liczby monet, niż osoby korzystające z innych puli. Wkrótce inne popularne pule również wprowadziły metodę płatności PPS+.

Dla ViaBTC priorytetem jest technologia. Pula doprowadziła do optymalizacji procesu komunikowania i przesyłania sieci BTC dzięki niezależnie opracowanym klientom BTC, co skutkuje niższym wskaźnikiem orphan rate i zapewnia stabilne przychody z wydobycia. Dziś ViaBTC nadal oferuje pulę wydobywczą o najniższym wskaźniku orphan rate.

Przez lata ViaBTC nieprzerwanie wprowadza nowe funkcje i narzędzia, aby usprawnić swoje usługi wydobycia i zapewniać użytkownikom szybsze i stabilniejsze wykorzystanie mocy obliczeniowej. Wśród nich znalazły się takie nowości, jak: akcelerator transakcji, autokonwersja, inteligentne wydobycie, usługa hedgingowa, kryptopożyczki oraz powiadomienie o wahaniach współczynnika intensywności wydobywania.

Obecnie ViaBTC świadczy usługi wydobywania dla ponad 1 miliona użytkowników w przeszło 130 krajach i regionach, w obrębie ponad 10 kryptowalut, w tym BTC i LTC. Najlepsze w branży współczynniki intensywności wydobywania i łączna produkcja użytkowników o wartości wielu miliardów dolarów sprawiają, że ViaBTC jest jednym z czołowych graczy branży kryptowalut i jedną z niewielu firm w tym sektorze, która jest na rynku od siedmiu lat.

Źródło: ViaBTC

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.05.2023, 17:10
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ