Newsletter

Biznes i finanse

W piątek debiut Cavatina Holding na GPW - lidera deweloperów biurowych

22.07.2021, 10:43aktualizacja: 22.07.2021, 10:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Na piątkowej sesji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (23 lipca o godz. 9:00) zadebiutuje spółka Cavatina Holding S.A., największy polski deweloper powierzchni biurowych z siedzibą w Krakowie. Cenę sprzedaży akcji w ofercie publicznej ustalono na 25 zł.

Do oferty publicznej trafiło 7,5 mln akcji i wszystkie zostały sprzedane. 907.440 akcji trafiło do inwestorów indywidualnych, 6.592.560 akcji do inwestorów Instytucjonalnych. Cena emisyjna akcji to 25 zł. Łączna wartość oferty publicznej wynosi 187,5 mln zł.

Podstawowy przedmiot działalności Cavatina Holding S.A. wraz z grupą kapitałową, w której jest ona spółką dominującą, stanowi budowa obiektów biurowych, a następnie zarządzanie nimi, wynajmowanie ich oraz - w przypadku uzyskania atrakcyjnej oferty cenowej - sprzedaż tych obiektów.

W skład grupy - oprócz Cavatina Holding S.A., wchodzą: Cavatina GW Sp. z o.o., odpowiedzialna za pełnienie funkcji generalnego wykonawcy w projektach realizowanych przez grupę, ponad 30 spółek celowych, powołanych do realizacji poszczególnych projektów, jedna spółka pełniąca rolę reprezentanta grupy na rynkach zagranicznych, Quickwork Sp. z o.o. prowadząca działalność wynajmu współdzielonej powierzchni biurowej w nieruchomościach należących do Grupy.

Cavatina Holding prowadzi działalność w większości dużych miast w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach oraz w Gdańsku. Do tej pory zrealizowała 12 projektów biurowych. Pięć z nich zostało już sprzedanych inwestorom, a kolejne trzy projekty (pow. 60 tys. m2) zostały skomercjalizowane w co najmniej 75 procentach.

Realizowane przez spółkę projekty wyróżniają się unikalną architekturą i wysoką jakością wykończenia. Dwie serie obligacji spółki o łącznej wartości nominalnej 40,5 mln zł są notowane na rynku papierów dłużnych Catalyst (GPW ASO).

Emisja akcji ma pokryć koszty zakupu nieruchomości gruntowych poprzez udzielenie pożyczek spółkom zależnym, finansowanie nakładów inwestycyjnych oraz spłatę zaciągniętych pożyczek.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2021, 10:43
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ