Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Fiat 500L został wprowadzony na rynek w 2012 r. i odświeżony w 2017 r. Od pięciu lat pozostaje niekwestionowanym liderem w swoim segmencie w Europie i absolutnym liderem sprzedaży we Włoszech i Hiszpanii. Rekordowy egzemplarz to dwukolorowa 500L w wersji Cross z silnikiem 1.6 MultiJet o mocy 120 KM w pomarańczowym kolorze Sicilia Orange z błyszczącym czarnym dachem.
Model został wprowadzony na rynek w 2012 r. i odświeżony w 2017 r. Obecnie łączy w sobie koncepcję "Cool & Capable" - kultową stylistykę modelu 500 z funkcjonalnością minivana i charakterem crossovera Made in Italy. Dzięki zmianom jest jeszcze bardziej przestronny oraz zaawansowany technologicznie.
Fiat 500L od pięciu lat pozostaje niekwestionowanym liderem w swoim segmencie w Europie i absolutnym liderem sprzedaży we Włoszech i Hiszpanii - w 2017 roku uzyskał udział w rynku na poziomie około 22% w Europie, natomiast we Włoszech przekroczył 52%. W styczniu 2018 r. sprzedaż w Europie wzrosła o 5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Dodatkowo, wprowadzone nowe wersje Cross i City Cross jeszcze bardziej podkreśliły crossoverowy charakter samochodu i przyczyniły się do uzyskania tych doskonałych wyników.
Obecnie gama 500L obejmuje trzy wersje, z których każda ma indywidualny charakter i specjalne wyposażenie: wersja Cross o wyglądzie crossovera wyróżnia się zwiększonym o 25 mm prześwitem i nowym selektorem trybu jazdy; wersja Urban jest idealna do jazdy miejskiej; a wersja Wagon oferuje siedem miejsc. Uzupełnieniem gamy jest 500L City Cross, miejski crossover idealny na ekscytujące miejskie przygody, oraz nowa specjalna seria 500L Mirror z technologią UconnectTM LINK, wyposażona w system UconnectTM 7 "HD LIVE z ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android AutoTM.
Rekordowy egzemplarz wyprodukowano w fabryce Kragujevac w Serbii - w kompletnie odnowionej na przyjęcie produkcji 500L i otwartej w kwietniu 2012 r. po trzech latach intensywnych prac. W ramach inwestycji powstały nowe konstrukcje hal, unowocześniono poszczególne wydziały produkcyjne oraz zainstalowano nowe maszyny. Wartość związanych z tym nakładów inwestycyjnych sięgnęła miliarda euro. Dzisiaj Kragujevac jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk FCA na świecie.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.02.2018, 11:53 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu