Newsletter

Warszawa gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit”

26.11.2018, 12:03aktualizacja: 26.11.2018, 12:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Fundacja Edukacyjna Perspektywy
W dniach 27 i 28 listopada Warszawa będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach "Perspektywy Women in Tech Summit". To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH umożliwi spotkanie ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji.

Goście kongresu przyjadą m.in. z Doliny Krzemowej, Europy Środkowo-Wschodniej, Ukrainy, Białorusi, ale też z Azji Centralnej. Nie zabraknie także wielkich kobiet ze świata technologii - wystąpią one w roli keynote speakerek. Gościem specjalnym kongresu będzie Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce, zorganizowana specjalnie dla wsparcia idei Kongresu.

Podczas Women in Tech Summit będzie można posłuchać i zobaczyć ponad 100 znakomitych reprezentantek najbardziej znanych firm technologicznych, takich jak, między innymi, Sarah Clatterbuck, szefowa inżynierów YouTube z Mountain View (Dolina Krzemowa), Sasha Mobley, inżynierka z Facebooka w Palo Alto, autorka książki o kobietach w technologiach "Strong Woman Trap", Viktoria Repa z Ukrainy, CEO BetterMe, start-upu, który podbija amerykański rynek aplikacji Health&Fitness i wiele innych. Będzie to także okazja, żeby spotkać się z młodymi kobietami z wielu krajów, działającymi w branży technologicznej lub studiującymi kierunki z nią związane.

W programie znalazły się również warsztaty, sesje mentoringowe, spotkania z firmami wysokich technologii. Wszystkie są sprofilowane dla kobiet w STEM i obejmują zarówno "twarde" umiejętności, jak i życiowe porady, np. jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim.

„To będzie miejsce, gdzie studentki, profesjonalistki, badaczki, ale też przedstawicielki najwyższego kierownictwa globalnych firm z branży High-Tech będą dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować” - mówi dr Bianka Siwińska, inicjatorka kongresu, szefowa Fundacji "Perspektywy".

www.womenintechsummit.pl

Zaproszenie dla mediów

Kongres Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w dniach 27-28 listopada w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego.

Akredytacje przyjmuje Anna Wdowińska, Perspektywy, e-mail: a.wdowinska@perspektywy.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.11.2018, 12:03
Źródło informacji Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ