Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Europejski format i zasięg
Tego dnia wszystkie drogi będą prowadziły do Warszawy, która stanie się stolicą europejskiego e-commerce. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w dyskusji “Taki Sam Start” dotyczących równych ram prawnych i konkurencyjnych dla europejskich i azjatyckich e-przedsiębiorców. W agendzie zaplanowano również Brunch “Cross-border e-Commerce” - eksport online jako siła wsparcia gospodarki europejskiej, w trakcie którego odbędą się dwa panele dyskusyjne. Prelegenci rozmawiać będą na temat eksportu internetowego, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w tym zakresie dla małych i średnich przedsiębiorców. Zebrani goście z zagranicy podzielą się swoimi doświadczeniami, prezentując rodzime rynki oraz wskazując wyzwania, z którymi muszą się mierzyć.
Eksport online podbija wyniki
Cross-border e-commerce stanowi największą szansę dla rozwoju e-przedsiębiorców, niezależnie od ich wielkości oraz branży, w jakiej działają. Potencjał ten dostrzega coraz więcej polskich sprzedawców, którzy rozważają wyjście ze sprzedażą poza granice kraju, albo już to zrobili. Z tematycznego raportu e-Izby “Cross-border e-commerce. Marka bez granic” wynika, że w 2023 roku 60% sklepów prowadziło sprzedaż transgraniczną, a kolejne 20% zamierza to zrobić w ciągu najbliższych 3 lat. 57% przedsiębiorców zadeklarowało, że sprzedaje na 2-5 rynkach, natomiast 37% respondentów badania potwierdziło, że w chwili obecnej dystrybuuje swoje towary na 10 i więcej rynkach [1].
„Europejski Szczyt e-Commerce w Warszawie to wydarzenie bez precedensu. W jednym miejscu spotkają się zarządy czternastu najbardziej wpływowych organizacji handlu elektronicznego w Europie. W ten sposób Polska znajdzie się w centrum zainteresowania całego unijnego e-commerce” - podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby. -Prowadzone w czasie Szczytu dyskusje dotyczyć będą najważniejszych dla rozwoju handlu online zagadnień, a także korzyści z rozwoju e-commerce, bezpieczeństwa gospodarczego krajów europejskich oraz bezpiecznych zakupów dla polskich i europejskich konsumentów”.
Napęd dla MŚP
Podczas planowanego brunchu „Cross-border e-commerce: eksport online - jako wzmocnienie europejskiej gospodarki cyfrowej” odbędą się dwa panele dyskusyjne. W ich trakcie swoimi doświadczeniami podzielą się obecni w Warszawie goście z zagranicy, którzy zaprezentują ich rodzime rynki. Wskażą ponadto wyzwania w rozwoju eksportu internetowego, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia gospodarczego dla małych i średnich przedsiębiorców. Międzynarodowy charakter brunchu zagwarantuje różnorodne i wielokulturowe podejście do tematu skalowania biznesu w sektorze MŚP. Jest to niezmiernie istotne, gdyż, według szacunków, w 2024 roku wartość handlu online w UE w stosunku do 2023 roku wzrośnie z 476 mld USD aż do 530 mld USD [2].
Pełnoskalowe oddziaływanie
Europejski Szczyt e-Commerce w Warszawie zapowiada się jako przełomowe wydarzenie w kalendarzu handlu elektronicznego w 2024 roku również z tego powodu, że nastąpi przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Z pewnością przygotuje więc grunt pod przyszłą polityczną współpracę w ekosystemie e-commerce.
Nie można zapominać, że wydarzenie tego formatu jest także networkingiem wizjonerów, innowatorów i liderów, którzy napędzają handel elektroniczny w skali krajowej, europejskiej i globalnej. Bez wątpienia wszelkie rozmowy, jakie odbędą się na Szczycie, będą miały wpływ na przyszłość e-commerce w UE i poza jej granicami. Organizacja tak znaczącego wydarzenia w Warszawie, to ogromny wkład Izby Gospodarki Elektronicznej w rozwój europejskiej gospodarki cyfrowej.
O Izbie Gospodarki Elektronicznej
Izba Gospodarki Elektronicznej reprezentuje i wspiera interesy firm związanych z rynkiem gospodarki elektronicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w e-Izbie. Misją e-Izby jest rozwój polskiej branży gospodarki cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Więcej na www.eizba.pl
KONTAKT:
Małgorzata Kucka
Tel. 662 108 088
e-mail: pr@eizba.pl
Źródło informacji: Izba Gospodarki Elektronicznej
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 13.05.2024, 11:48 |
Źródło informacji | Izba Gospodarki Elektronicznej |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
ABM dofinansuje zwycięzców konkursu na niekomercyjne badania kliniczne PAP
Dofinansowanie o łącznej wartości ponad 278 milionów złotych przyznano 21 projektom, biorącym udział w konkursie na niekomercyjne badania kliniczne i eksperymenty badawcze. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: badania z zakresu kardiologii, psychiatrii, neurologii. „Badania mają na celu opracowanie nowych strategii terapeutycznych w leczeniu chorób” - informował Ireneusz Staroń, wiceprezes Agencji Badań Medycznych (ABM) ds. finansowania badań.- 15.11.2024, 14:52
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OSGE i Laurentis przygotują wstępny raport bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300 - pierwszy taki dokument w UE
Kanadyjska firma Laurentis pomoże spółce Orlen Synthos Green Energy w sporządzeniu wstępnego raportu bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300. Podpisane 14 listopada porozumienie o współpracy znacząco przybliża perspektywę rozpoczęcia budowy pierwszych SMR-ów w Polsce - jeszcze przed końcem tej dekady.- 15.11.2024, 13:54
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom