Newsletter

Węgierski startup Greenstic uzyskuje finansowanie od Hiventures na ekologiczną transformację rynku gastronomicznego

09.06.2023, 09:50aktualizacja: 09.06.2023, 09:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BUDAPESZT, Węgry, 8 czerwca 2023 r. /PRNewswire/ -- Firma Greenstic Europe Ltd. (Greenstic) otrzymała od Hiventures, jednej z głównych spółek venture capital na Węgrzech, finansowanie w znacznej wysokości około 1,4 miliona EUR. Finansowanie pomoże Greenstic, dystrybutorowi i producentowi kontraktowemu jednorazowych ekologicznych materiałów opakowaniowych, pojemników i sztućców na rynek restauracyjny, aby rozszerzyć swoją działalność w regionie i wspierać praktyki przyjazne dla środowiska w sektorze gastronomicznym.

Rynek ekologicznych akcesoriów do podawania i pakowania posiłków w ostatnich latach odnotował znaczny wzrost na całym świecie. Firma Greenstic również wykazała się dynamicznym rozwojem i osiągnęła czterokrotny wzrost przychodów od czasu założenia w 2019 r. Przedsiębiorstwo zajmuje pozycję lidera rynku na Węgrzech, a w zeszłym roku dokonało ekspansji międzynarodowej dzięki utworzeniu spółki zależnej w Rumunii i nawiązaniu współpracy franczyzowej na Słowacji.

Biorąc pod uwagę korzystne warunki regulacyjne i trendy konsumenckie wskazujące na dalszy wzrost popytu, Greenstic planuje przeznaczyć finansowanie otrzymane od Hiventures na zwiększenie zdolności produkcyjnych i logicznych oraz poszerzanie gamy produktów i bazy klientów na Węgrzech, Słowacji i Rumunii.

W ramach kompleksowej obsługi Greenstic prowadzi kompostowanie biologiczne swoich akcesoriów do pakowania posiłków zużytych przez klientów, wspierając tym samym model gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze hotelarsko-gastronomicznym.

Hiventures jest jednym z najaktywniejszych inwestorów venture capital w Europie. Decyzje są podejmowane z rozmysłem na podstawie kilku kryteriów:

„Oprócz przejrzystych możliwości rynkowych i celów ukierunkowanych na ochronę środowiska, istotną rolę w naszej decyzji inwestycyjnej doświadczony zespół zarządzający Greenstic odegrał dzięki spójnej i przynoszącej sukcesy dotychczasowej strategii działania przedsiębiorstwa” – powiedział Dénes Szluha, dyrektor działu startupów Hiventures.

Hiventures

Hiventures, należąca do węgierskiej Grupy MFB, jest jedną z największych firm venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoim kapitałem i profesjonalnymi kompetencjami wspiera cały węgierski ekosystem przedsiębiorczości, w tym innowacyjne start-upy o dużym potencjale wzrostu, tradycyjne MŚP i duże korporacje. Hiventures działa na rzecz zrównoważonego i konkurencyjnego ekosystemu przedsiębiorczości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji na stronie internetowej firmy.

Greenstic

Firma w 100% węgierska, jest kluczowym podmiotem na rynku jednorazowych pojemników i sztućców. Po przejęciu konkurencyjnego przedsiębiorstwa pod koniec 2021 r. firma Greenstic stała się liderem rynku w segmencie premium. W 2022 r. firma rozpoczęła ekspansję międzynarodową, zakładając spółkę zależną w Rumunii i współpracę franczyzową na Słowacji pod nową marką Greenstic Europe. Firma dąży do tego, aby stać się czołowym dostawcą ekologicznych opakowań w Europie Środkowej. Więcej na: www.greenstic.hu.

Źródło: Hiventures Venture Capital Fund management PLC.

KONTAKT:

Szilvia Biró

e-mail: biro.szilvia@hiventures.hu 

tel. +36202722462

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.06.2023, 09:50
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.