Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Z roku na rok statystyczny Polak staje się coraz bardziej zamożny, a co za tym idzie przeznacza coraz więcej pieniędzy na przyjemności, w tym na elektronikę. Technologia idzie ciągle do przodu, a cykle życia produktów ulegają skróceniu, przez co coraz częściej wymieniamy telefony, laptopy czy tablety na nowe. W konsekwencji nie tylko wydajemy coraz więcej pieniędzy, ale też produkujemy coraz więcej elektrośmieci. Tajemnicą poliszynela jest wywożenie tysięcy ton elektroodpadów na wysypiska śmieci w ubogich regionach Azji i Afryki. Wiedeński startup przeciwstawia się takim działaniom, dając elektronice drugie życie.
Kilian Kaminski, współzałożyciel refurbed: „Chcemy zaprezentować zupełnie nowe, bardziej proekologiczne podejście do technologii. Oferujemy lepszą alternatywę dla użytkowników; przyjazną zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfeli naszych klientów.”
Sukces za zachodnią granicą
Nowoczesny, odpowiedzialny ekologicznie model zakupów elektroniki proponowany przez refurbed spotkał się z ogromnym zainteresowaniem naszych zachodnich sąsiadów, o czym świadczy 8-krotny wzrost obrotów zanotowany od początku 2018 roku. Pomysł stworzenia platformy łączącej sprzedawców i kupujących odnowione produkty zyskał uznanie także w oczach inwestorów - w kwietniu 2018 r. refurbed wygrało w Austrii program telewizyjny „2 Minuten 2 Millionen”, przekonując w 2 minuty grono ekspertów, aby zainwestowali w biznes 500 000 EUR.
Jakość „bez zewnętrznych i wewnętrznych śladów użytkowania”
Za sukcesem refurbed stoi jednak nie tylko zrównoważonym rozwój i konkurencyjne, do 40% niższe ceny, ale również wysoka jakość produktów. Start-up starannie wybiera sprzedawców (w 80% firmy niemieckie), kontrolując pochodzenie urządzeń, przebieg procesu odnawiania oraz jakość produktów końcowych.
Wprawdzie w przeciwieństwie do zachodnich konsumentów wielu Polaków wciąż jeszcze sceptycznie podchodzi do zakupu sprzętu refurbished, obawiając się problemów związanych z gwarancją lub nieestetycznego wyglądu urządzeń, jednak jak zapewnia Kaminski, „całkowicie odnowione produkty wyglądają jak nowe i działają jak nowe”.
Twórcom startupu zależy na zminimalizowaniu ryzyka zakupów. Dlatego każde urządzenie posiada minimum roczną gwarancję i ważną licencję oprogramowania. W pakiecie oferowane jest ponadto 30-dniowe prawo odstąpienia od umowy i opcja bezpłatnego zwrotu produktu.
Jak podsumowuje Kaminski, ideą refurbed jest „by każdy mógł cieszyć się powszechną dostępnością wysokich jakościowo dóbr technologicznych, ale w bardziej świadomy ekologicznie sposób”.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.11.2018, 11:19 |
Źródło informacji | refurbed |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
-
Komunikat prasowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po pożarze budynku wielorodzinnego w Ząbkach - apel PIIB o pilny przegląd poddaszy w Polsce
W związku z pożarem budynku wielorodzinnego w Ząbkach koło Warszawy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa składa wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym mieszkańcom oraz wskazuje na konieczność podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych i kontrolnych w skali ogólnopolskiej.- 04.07.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
-
Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025. Podsumowanie i wnioski z raportu
Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XIII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025”. Wartość inwestycji w moce PV przekroczyła 12 mld zł. Pod względem przyrostu mocy PV w 2024 roku Polska zajęła 5. miejsce w UE i umocniła się na 6. miejscu pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej, daleko wyprzedzając kolejne kraje z TOP 10.- 04.07.2025, 15:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ