Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jako największe ryzyko prezesi z Polski wskazują nadmierne regulacje, liczne zmiany podatkowe i trwającą pandemię koronawirusa. Jak czytamy w raporcie z badania, Polaków cechuje w porównaniu do średniej światowej znacznie niższa chęć przeznaczenia wydatków na zrównoważony rozwój i inicjatywy ESG, jak i transformację cyfrową.
76 proc. prezesów firm z Polski jest pewnych, że w ciągu następnych 12 miesięcy przychody ich biznesów wzrosną. W perspektywie 3 lat odpowiedź taką deklaruje aż 86 proc. badanych. Dla porównania na świecie odpowiedzi te odpowiednio wskazuje 85 i 88 proc.
Wśród kluczowych ryzyk, jakie prezesi firm wymieniali w ankiecie PwC, w Polsce na pierwszym miejscu znalazła się niepewność względem regulacji podatkowych (90 proc. respondentów). Na kolejnych miejscach znalazły się niepewny wzrost gospodarczy (88 proc. badanych) i pandemia koronawirusa (86 proc. ankietowanych). PwC zwraca uwagę, że na liście zagrożeń wskazywanych przez polskich menedżerów nie znalazły się te związane z dostępnością pracowników z kluczowymi umiejętnościami, ani dezinformacją wywołaną falą fałszywych wiadomości. Zjawiska te niepokoją kolejno 61 proc. i 63 proc. badanych prezesów z Polski.
Na świecie pierwsze trzy miejsca zajmują cyberzagrożenia (85 proc. odpowiedzi), niepewny wzrost gospodarczy (83 proc.) i pandemia oraz inne kryzysy zdrowotne (81 proc.).
35 proc. szefów polskich firm przyznało, że powinni robić więcej w kwestii mierzenia wpływu na środowisko - zaledwie 22 proc. liderów deklaruje, że szkody środowiskowe znalazły się w ich strategii zarządzania ryzykiem. (PAP)
mfr/ pad/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.03.2021, 12:07 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Andersen Global zacieśnia współpracę z kanadyjską firmą Stratos Solutions Inc.
- 16.05.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Jubileuszowy Impact: 10 lat, które zmieniły reguły gry
Dziesięć lat temu zaczynał jako ambitna idea, dziś jest jednym z topowych wydarzeń gospodarczych w Europie. A tak naprawdę stał się poważnym uniwersum - wydaje książki, magazyny, organizuje wystawy i spotkania z wybitnymi umysłami. Jubileuszowa edycja Impactu z Barackiem Obamą na długo zostanie w głowach i sercach uczestników.- 16.05.2025, 14:47
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Fundacja Impact
-
Image
Kolejny raz przedsiębiorcy z Dolnego Śląska wezmą udział w darmowych szkoleniach organizowanych w ramach Akademii e-marketingu
Już 4 czerwca br. we wrocławskim Haston City Hotel odbędzie się kolejne spotkanie Akademii e-marketingu. To już 13. edycja cyklu darmowych szkoleń adresowanych do małych i średnich przedsiębiorców, którzy pragną odnieść sukces w biznesie internetowym. W trakcie spotkań z doświadczonymi ekspertami i praktykami uczestnicy będą mogli zdobyć lub poszerzyć swoją wiedzę np. z zakresu tworzenia strony www, prowadzenia działań SEO czy wykorzystania narzędzi promocyjnych czy sztucznej inteligencji.- 16.05.2025, 12:40
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: WeNet
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ