Newsletter

Winner Medical świętuje 30. rocznicę działalności, nadal koncentrując się na zrównoważonym rozwoju

10.09.2021, 17:58aktualizacja: 10.09.2021, 18:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Winner Medical Co., Ltd.
PR Newswire/Winner Medical Co., Ltd.

SHENZHEN, Chiny, 10 września, 2021 r. /PRNewswire/ -- Winner Medical Co, Ltd. (300888.SZ), jeden z głównych producentów najwyższej jakości produktów medycznych i konsumenckich, świętuje w tym roku 30-lecie istnienia, jednocześnie przedstawiając swój pierwszy roczny raport na temat odpowiedzialności społecznej, który podkreśla nieustanne zaangażowanie w zrównoważony, innowacyjny i przyjazny dla środowiska rozwój.

Dyrektor generalny Winner Medical, Jianquan Li powiedział:

„Ekologiczna świadomość Winner Medical została zakorzeniona w naszym DNA od samego początku istnienia spółki, już 30 lat temu, czego dowodem jest nasze ogromne zaangażowanie w budowanie zrównoważonych, zielonych i przyjaznych dla środowiska przedsiębiorstw. Dzięki wiedzy technologicznej i naukowej nieprzerwanie zmniejszamy zużycie energii i emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu produkcyjnym. Nadal będziemy kierować się zrównoważonym i ekologicznym sposobem myślenia, który zawsze nam przyświecał”.

Zaangażowanie zaczyna się już na etapie surowców do produkcji. Produkty Purcotton, spółki córki Winner Medical, są w całości wykonane z bawełny. Bawełna, jedno z najbardziej przyjaznych dla środowiska włókien naturalnych, potrzebuje tylko sześciu miesięcy od zasadzenia do zbiorów. Wyroby bawełniane ulegają naturalnej biodegradacji w ciągu 3 miesięcy i stają się organicznym nawozem bez nadmiernego obciążenia dla środowiska. Dodatkowo bawełna jest jedną z najbardziej odpornych na suszę roślin, a jej uprawa pochłania jedynie 2,3% wody potrzebnej do produkcji rolnej i 3% związanych z nią obszarów uprawnych, dostarczając 36% światowego włókna, jednocześnie przeciwdziałając erozji gleby i zwalczając pustynnienie.

W pełni świadoma swojej odpowiedzialności za środowisko, firma Winner Medical konsekwentnie minimalizuje negatywny wpływ na środowisko podczas procesu produkcyjnego swoich produktów poprzez zastępowanie węgla gazem ziemnym, recykling wody i inne, podobne działania. Poprzez nieustanną optymalizację procesów produkcyjnych i technologii zużycie energii i zasobów zostało zredukowane, tworząc przedsiębiorstwo przyjazne dla środowiska. Winner Medical pragnie zapewniać klientom wiedzę fachową i komfort psychiczny, jednocześnie będąc godnym zaufania liderem w branży, który przestrzega swojej podstawowej zasady „jakość jest nadrzędna w stosunku do zysku”.

W kwietniu tego roku Winner Medical zaprezentowała swój pierwszy roczny raport społecznej odpowiedzialności biznesu, który kompleksowo nakreślił praktyki i osiągnięcia firmy w zakresie ochrony środowiska, kwestii społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). Od początku 2021 roku przeprowadzane są ankiety w celu obliczenia wartości zużycia energii, oszczędności energii i środków ochrony środowiska całej firmy, w tym jej spółek zależnych. Gromadzone dane są wykorzystywane do sformułowania realistycznych i wymiernych ram czasowych dla osiągnięcia przez firmę celów związanych ze szczytowym poziomem emisji dwutlenku węgla i neutralnością węglową. Spółka wprowadziła w życie i zintegrowała koncepcję redukcji emisji w całym łańcuchu dostaw.

Kilka zdań o Winner Medical

Winner Medical Co, Ltd. (kod giełdowy: 300888), założona w 1991 roku i z siedzibą w Shenzhen w Chinach, jest przedsiębiorstwem z branży ochrony zdrowia na dużą skalę, które realizuje skoordynowany rozwój sektora medycznego i konsumenckiego poprzez swoje trzy główne marki: „Winner”, „Purcotton” i „PureH2B”. Celem spółki jest zapewnienie użytkownikom i konsumentom możliwości wyboru lepszej jakości życia oraz tworzenie wartości dla jego wyższego komfortu.

Posiadając 30-letnie doświadczenie w produkcji materiałów medycznych, Winner jest wiodącą marką artykułów medycznych na rynku chińskim oraz firmą kierującą się światową wizją. Purcotton to marka artykułów codziennego użytku, która przejęła 30-letnie doświadczenie firmy w produkcji wyrobów medycznych. Wykorzystując czystą bawełnę jako surowiec, marka ma na celu stworzenie szeregu najwyższej klasy bawełnianych artykułów codziennego użytku, które są zdrowe, wygodne i przyjazne dla środowiska. PureH2B jest tworzona jako platforma lifestyle’owa, aby zaoferować konsumentom wybór przedmiotów, które charakteryzują się wysoką jakością, są zdrowe i piękne oraz pochodzą z całego świata.

Więcej informacji na stronie: https://www.winnermedical.com/

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1612532/1.jpg   

Źródło: Winner Medical Co., Ltd.

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.09.2021, 17:58
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ