Newsletter

X jubileuszowa edycja konferencji „Sustainable Economy Summit”

27.05.2024, 14:48aktualizacja: 27.05.2024, 14:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Executive Club Sp. z o.o.
Executive Club Sp. z o.o.
Ekspert Biura Informacji Kredytowej, Andrzej Zduńczyk, dyrektor Rynku Instytucji Finansowych, był gościem X jubileuszowej edycji konferencji „Sustainable Economy Summit”. Na zaproszenie organizatora Executive Club drugiego dnia wydarzenia wziął udział w panelu pt. „ESG w biznesie”.

W trakcie dyskusji Andrzej Zduńczyk przedstawił, w jaki sposób Biuro Informacji Kredytowej wnosi wkład w transformację zrównoważonego rozwoju. Jako spółka z ponad 25-letnim doświadczeniem w gromadzeniu i wymianie informacji oferuje usługi analityczne, rozwiązania oraz narzędzia z dostępem do wiarygodnych, wystandaryzowanych danych w jednym miejscu.

W ostatnim czasie Biuro powołało Platformę ESG BIK, wspierając sektor finansowy w pozyskiwaniu kluczowych danych ESG wykorzystywanych zarówno w procesie oceny ryzyka podmiotów ubiegających się o finansowanie, jak również w raportowaniu niefinansowym, do którego zobowiązanie są banki.

Dane z Platformy ESG BIK będą służyć bankom w procesach wnioskowania firm o produkty kredytowe jako istotne uzupełnienie informacji w obszarze oceny ryzyka w zależności od formy i celu finansowania. Dane na Platformie stanowić będą ponadto bazę do weryfikacji poziomu realizacji KPI-ów, w przypadku produktów opartych o finansowanie przedsiębiorstw połączone z realizacją celów środowiskowych. Korzyścią dla firm będzie możliwość składania raportów według jednego wzorca, jakiego wymagają banki, co zaprocentuje w przyszłości, skróci czas w składaniu wniosków w różnych bankach według jednego standardu.

Prelegent podkreślił, że już wkrótce w polityce kredytowej banków będą brane pod uwagę czynniki z trzech obszarów środowiskowych, społecznych i powiązanych z ładem korporacyjnym, a co za tym idzie - związane z tym ryzyka. Kolejny krok to objęcie raportowaniem kontrahentów będących w łańcuchu dostaw oraz pod kątem ich wartości w zakresie prowadzenia zrównoważonej działalności. Platforma ESG BIK to dziś innowacja wdrażana w bankach, a w niedługiej przyszłości służyć będzie także poza sektorem finansowym.

Debatę można obejrzeć tu: https://youtu.be/t9F6Ct5agzQ?t=15774

Źródło informacji: Executive Club Sp. z o.o.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.05.2024, 14:48
Źródło informacji Executive Club Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ