Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Testy składają się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Do zaliczenia każdego z nich potrzeba odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 60 proc. pytań. Uczestnicy są informowani o wyniku przez mechanizm e-platformy natychmiast po zakończeniu testu. Sprawdziany będą aktywne tylko do 31 sierpnia br.
Każdy test odpowiada tematom poszczególnych szkoleń IV edycji Prasowej Akademii Pieniądza, którymi są: „Najważniejsze pojęcia ekonomiczne”, „Bank centralny - rola i znaczenie w czasie pandemii”, „Jak bezpiecznie oszczędzać i kupować w dobie cyberzagrożeń”, „Inwestowanie i oszczędzanie a otoczenie gospodarcze”, „Warsztat łowcy gospodarczych fake newsów”.
Dostęp do testu jest możliwy po zarejestrowaniu na platformie szkoleniowej http://akademia.pap.pl.
Każdy uczestnik w czasie trwania projektu Prasowa Akademia Pieniądza ma prawo do dwukrotnego podejścia do każdego z testów. Oprócz wspomnianej rundy podstawowej, która zakończy się 31 sierpnia br., przewidujemy jeszcze rundę poprawkową testów, która zostanie uruchomiona we wrześniu 2022 r.
Przypominamy, uczestnicy, którzy zaliczą pozytywnie wszystkie testy online, uzyskają certyfikaty potwierdzające ukończenie Prasowej Akademii Pieniądza. Certyfikat będzie można także uzyskać, biorąc udział w stacjonarnym warsztacie w Warszawie (pierwszy odbył się w maju, a drugi odbędzie się 16 września w Warszawie).
Prasowa Akademia Pieniądza to szkolenie dla dziennikarzy i blogerów zainteresowanych tematyką ekonomiczną. Celem projektu realizowanego przez PAP we współpracy z NBP jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej i podniesienie umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego.
Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, trzeba wypełnić FORMULARZ dostępny na stronie http://akademia.pap.pl. Rejestracja odbywa się w trybie ciągłym.
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.08.2022, 10:49 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu