Newsletter

Biznes i finanse

Zapraszamy na pierwszy quiz „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

26.07.2021, 15:47aktualizacja: 26.07.2021, 15:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Wiem jak w banku" - logo
"Wiem jak w banku" - logo
Rusza pierwszy quiz przygotowany przez Polską Agencję Prasową w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Zapraszamy!

Od poniedziałku, 26 lipca, do piątku, 27 sierpnia do północy można wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę o obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Na internautów czeka sześć pytań. Tylko jedna z trzech możliwych odpowiedzi jest prawidłowa.

Ci, którzy najszybciej i prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania, otrzymają nagrodę. Na najlepszych uczestników czekają czytniki e-booków, głośniki bezprzewodowe, panele solarne do ładowania telefonów i butelki filtrujące.

Pierwszy quiz powstał w oparciu o webinarium poprowadzone przez dr. Piotra Maszczyka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert mówił m.in. o plusach i minusach obrotu gotówkowego i bezgotówkowego.

Pieniądz gotówkowy, czyli banknoty i monety, jest emitowany przez współczesne banki emisyjne - w Polsce zajmuje się tym Narodowy Bank Polski. Z kolei pieniądz bezgotówkowy, z którego korzystamy, płacąc kartą czy zlecając przelew, jest kreowany i w praktyce to po prostu kredyt.

Przed wypełnieniem quizu zachęcamy do obejrzenia relacji z webinarium:

- dr Maszczyk o plusach i minusach obrotu gotówkowego i bezgotówkowego,

- obrót gotówkowy i bezgotówkowy w pandemii.

Quiz dostępny jest https://www.webankieta.pl/ankieta/647544/wiem-jak-w-banku-wszystko-o-pieniadzu-quiz-nr-1.html

Można w nim wziąć udział do piątku, 27 sierpnia.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.07.2021, 15:47
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ