Newsletter

Zapraszamy na quizy „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

19.07.2021, 14:00aktualizacja: 19.07.2021, 14:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Wiem jak w banku" - logo
"Wiem jak w banku" - logo
Zgodnie z zapowiedzią w wakacje uruchomimy cykl quizów o obrocie gotówkowym i bezgotówkowych. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Webinaria, quizy i konkurs – m.in. takie działania zaplanowaliśmy w ramach projektu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. To projekt Polskiej Agencji Prasowej, którego celem jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej uczniów oraz dorosłych pracujących z dziećmi i młodzieżą.

W poniedziałek, 26 lipca uruchomimy pierwszy z trzech quizów sprawdzających wiedzę o obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Każdy test będzie składał się z co najmniej pięciu pytań, a internauci, którzy najszybciej i prawidłowo na nie odpowiedzą, otrzymają nagrodę.

Co można wygrać? Do najlepszych uczestników trafią czytniki e-booków, głośniki bezprzewodowe, panele solarne do ładowania telefonów i butelki filtrujące.

Przed quizami warto obejrzeć webinaria, podczas których eksperci z zakresu ekonomii i finansów przybliżali uczestnikom zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym:

- Obrót gotówkowy i bezgotówkowy w pandemii,

- Płatności bezgotówkowe Polaków,

- Bezpieczeństwo obrotu gotówkowego.

Zwieńczeniem projektu będzie konkurs na najlepsze prace prezentujące zagadnienia związane z pieniądzem - obrotem gotówkowym i bezgotówkowym. Konkurs adresowany będzie do różnych środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz do samych dzieci. Szczegóły ogłosimy we wrześniu.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.07.2021, 14:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ