Newsletter

Zeus rozpoczyna realizację strategii przejęć na 2023 r. od przejęcia firmy Polpack

03.02.2023, 08:54aktualizacja: 03.02.2023, 08:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DUBLIN--(BUSINESS WIRE)-- Zeus, globalny irlandzki dostawca rozwiązań opakowaniowych dla łańcuchów dostaw, ogłosił dzisiaj przejęcie firmy Polpack, wiodącego dystrybutora materiałów opakowaniowych i urządzeń pakujących w Polsce. Jest to pierwszy krok w ramach strategii przejęć firmy Zeus zaplanowanej na 2023 r., mającej na celu dalszą konsolidację działalności firmy w całej Europie.

Założona w 1993 r. prywatna firma Polpack osiąga przychody rzędu ponad 8,5 mln EUR rocznie. Polpack z siedzibą w Warszawie posiada 7 oddziałów handlowych w Polsce, wspieranych przez hale magazynowe, obiekty logistyczne i zakłady produkcyjne. Zespół firmy liczy ponad 40 pracowników, zapewniając spersonalizowane rozwiązania na rzecz zróżnicowanego grona klientów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Zeus zwiększyła swoje przychody o kolejne 75 mln EUR dzięki przejęciom innych przedsiębiorstw. Najnowsze przejęcie wyznacza również początek realizacji programu zakładającego dalszy wzrost firmy w 2023 r., którego celem jest osiągnięcie przychodów rzędu ponad 500 mln EUR.

„W 2010 r. założyliśmy firmę Zeus Polska, której przychody przekraczają obecnie 5 mln EUR i która zapewnia pełną gamę rozwiązań opakowaniowych dla firm z sektorów produkcji żywności, sprzedaży detalicznej, produkcji, handlu elektronicznego oraz usług logistycznych. Przejęcie Polpack w sposób oczywisty wpisuje się w naszą działalność w Polsce, zapewniając synergię w celu połączenia skali, wykorzystania wydajności operacyjnej i rozszerzenia naszej oferty produktów i usług dla łącznej bazy naszych klientów” - powiedział Keith Ockenden, dyrektor generalny firmy Zeus. - W ciągu ostatnich dwóch lat zdołaliśmy strategicznie rozszerzyć nasz zasięg w Europie i obecnie Zeus prowadzi działalność w 16 krajach. Zdolności firmy Polpack pod względem dostarczania rozwiązań opakowaniowych i urządzeń stanowią dopełnienie naszej strategii na rzecz dywersyfikacji oferty w Europie w ramach sektora przemysłu i opakowań transportowych, dzięki czemu możemy stworzyć klientom okazję do konsolidacji łańcuchów dostaw i umożliwić im czerpanie korzyści z wyższej wartości”.

„Dzisiejszy dzień wyznacza nowy etap w historii firmy Polpack. Cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Zeus, łącząc jej globalny zasięg i infrastrukturę z naszym doświadczeniem, umiejętnościami technicznymi, wiedzą oraz zrozumieniem potrzeb klientów w zakresie urządzeń pakujących, opracowywania i produkcji. Partnerstwo umożliwi zwiększenie wydajności i efektywności oraz zapewni wyższą wartość naszym klientom - powiedział Wojciech Zdzieborski, właściciel firmy Polpack.

„Wieloletnia obecność na rynku zapewniła nam wiele okazji do zwiększania możliwości, rozszerzania oferty i poznawania nowych dziedzin. Dołączenie działalności Polpack do naszej rodziny uzupełni zakres rozwiązań oferowanych klientom, wzmocni nasze zdolności techniczne w Polsce oraz zwiększy nasze zasoby w całej Europie” - dodał Brian O’Sullivan, założyciel firmy Zeus.

Do klientów rodziny Zeus należą takie firmy jak Kaufland, Lidl, Aldi, ABP, Harrods, Ryanair i McDonalds. Założona przez Briana O’Sullivana w 1998 r. firma Zeus zatrudnia ponad 900 osób na całym świecie.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230202005114/pl/.

Źródło: Zeus

KONTAKT:

e-mail: ciara@springboardcommunications.ie

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2023, 08:54
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii