Pobierz materiał i Publikuj za darmo
NOWY JORK - (BUSINESS WIRE) - Citi oraz Financial Times (FT) ogłosiły start nowego globalnego programu nagród FT/Citi Ingenuity Awards przyznawanych osobom, które przyczyniły sie do stworzenia przełomowych rozwiązań odpowiadających na wyzwania współczesnych miast, przynoszących korzyści ogółowi ich mieszkańców i społeczności w zakresie edukacji, energetyki, opieki zdrowotnej i infrastruktury.
Ponad połowa światowej populacji żyje dziś w miastach, a ta proporcja wzrośnie jeszcze w nadchodzących dekadach. W konsekwencji, miasta odczuwają silną potrzebę odpowiedzi na wyzwania urbanizacji i opracowanie rozwiązań modernizujących infrastrukturę, poprawiających sprawność funkcjonowania miasta i jakość życia, jak również wspierających zrównoważony wzrost i rozwój. Globalny program FT/City został opracowany w celu nagradzania liderów, których rozwiązania pomagają miastom osiągnąć w przyszłości lepszą organizację, szybkość i sprawność funkcjonowania.
"Każdego dnia Citi korzysta ze swojej fachowej wiedzy, podejmując wyzwania stojące przed miastami w 100 krajach - mówi dyrektor generalny Citi, Vikram Pandit. - Dwusetna rocznica utworzenia naszej firmy zbiega się z rosnącym znaczeniem miast, w związku z czym z radością przekazujemy dowody naszego uznania osobom, które z pasją tworzą idee napędzające rozwój i postęp gospodarczy w ośrodkach miejskich".
Dzięki globalnemu zasięgowi swoich działań, Citi posiada wyjątkowy punkt widzenia złożoności środowiska miejskiego. Dzięki Citi for Cities i innym inicjatywom, Citi współpracuje z klientami i partnerami na całym świecie, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, w celu dalszego usprawniania usług publicznych, handlu i zwiększonego włączenia finansowego oraz wykorzystania postępu w technologiach cyfrowych, mobilnych i kart.
Aby móc nagradzać nowych liderów, którzy zmieniają oblicze ośrodków miejskich, Citi, w partnerstwie z Financial Times, zaangażowało INSEAD, jedną z wiodących i największych na świecie szkół biznesu, skupiającą się na aspektach innowacyjnego przywództwa, do stworzenia kryteriów i metodologii przyznawania tych wyróżnień.
"Z przyjemnością podejmujemy współpracę z Citi, by uhonorować osoby, które wprowadzają na rynek innowacje wychodzące naprzeciw potrzebom wynikającym z rosnącego tempa urbanizacji - mówi Ben Hughes, dyrektor handlowy i wicedyrektor generalny dziennika Financial Times. - W obliczu znaczących przemian, wiele osób i organizacji na świecie wykazało się kreatywnością, przedsiębiorczością i ambicją w dążeniu do realizacji własnych błyskotliwych rozwiązań. Najlepsze z nich uhonorujemy w naszych wydaniach, raportach w Internecie, na konferencjach i wreszcie przyznając nagrody".
Zdaniem Bruno Lanvina, dyrektora wykonawczego INSEAD eLab: "Nowe wyzwania wymagają nowego sposobu myślenia. Jesteśmy dumni ze współpracy z Citi nad tą odpowiadającą na aktualne zjawiska globalną platformą, nagradzającą najbystrzejsze umysły, które pokonują wyzwania w miastach na całym świecie".
Proces przyznawania nagród
Zgłoszenia do nagród FT/City Ingenuity Awards przyjmowane będą drogą elektroniczną w okresie od 17 listopada 2011 r. do 26 marca 2012 roku. Wszystkie kandydatury zostaną ocenione zgodnie z kryteriami kwalifikacyjnymi FT i INSEAD. Panel ekspertów zajmujących się różnymi zagadnieniami globalnymi wyłoni finalistów i zwycięzców.
Finaliści zostaną ogłoszeni w serii publikacji wydanych przez Financial Times w roku 2012 i zaproszeni do udziału w konferencjach regionalnych, które odbywać się będą w roku 2012 w celu prowadzenia dalszego dialogu na temat wyzwań ośrodków miejskich i możliwych rozwiązań z udziałem kluczowych liderów z branży. Laureaci w swoich kategoriach i zwycięzca światowy zostaną ogłoszeni w trakcie uroczystej kolacji w listopadzie 2012 roku. Wniosek zgłoszenia, kryteria kwalifikacyjne i szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie http://www.ft.com/ingenuity.
Informacje o Citi
Citi, firma wiodąca na światowym rynku usług finansowych, posiada ok. 200 milionów rachunków klientów i prowadzi interesy w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi dostarcza osobom fizycznym, korporacjom, rządom oraz instytucjom szeroką gamę produktów i usług finansowych, w tym bankowość detaliczną i kredyty dla osób fizycznych, dla firm i inwestorów, usługi maklerskie, obsługę transakcji oraz zarządzanie majątkiem. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.citigroup.com.
Dalsze informacje na stronach: http://www.citigroup.com | Twitter: @Citi | YouTube: http://www.youtube.com/citi | Blog: http://new.citi.com | Facebook: http://www.facebook.com/citi | LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/citi.
Informacje o Citi for Cities
Citi for Cities to inicjatywa wykorzystująca pełnię możliwości City na całym świecie, aby umożliwić miastom wzrost wydajności, oferując im usługi finansowe, które ułatwiają rozwój handlu i modernizację, oraz umożliwiając mieszkańcom dostęp do usług na rzecz żywotności i dobrobytu. City chce pomóc miastom zrealizować ich ambicje w dziedzinie kluczowych ekosystemów napędzających miasto, czyli administracji, dróg i przewozu, portów dostawy, energii oraz udogodnień, miejsc pracy i edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa, oraz regeneracji i rozwoju. Zakres zaangażowania Citi w miastach obejmuje sektor publiczny i prywatny, sektor finansowy oraz mieszkańców i społeczności, w których żyją. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.citiforcities.com.
KONTAKT:
sprawy publiczne Citi
Liz Fogarty
tel. 212-559-0486
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.11.2011, 16:09 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |