Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Intersolar, Europa 2012
MONACHIUM (Niemcy) i SAN JOSE (Kalifornia) - (BUSINESS WIRE) - w dniu dzisiejszym w Monachium, podczas targów Intersolar, czyli jednej z największych imprez branży fotowoltaicznej na świecie, SoloPower, mający swoją siedzibę w San Jose (stan Kalifornia) producent wysoce wydajnych, lekkich i elastycznych ogniw oraz modułów solarnych o cienkiej warstwie, przedstawił nową generację zintegrowanych rozwiązań solarnych. Należy do nich sześć modeli paneli fotowoltaicznych oraz trzy - pierwsze tego typu - proste w użyciu i nieinwazyjne zestawy instalacyjne SoloSaddle, SoloWedge i SoloBridge, które zwiększają funkcjonalność modułów, optymalizując jednocześnie ich działanie na dachach obiektów komercyjnych i przemysłowych z całego świata.
"Nasza firma realizuje działania rynkowe w oparciu o potrzeby klientów, proponując im rozwiązania, które można wdrożyć na starych i nowych dachach, jak również łatwo dostosować do warunków panujących w danym miejscu - powiedział Bruce Khouri, prezes i dyrektor handlowy w SoloPower. - Połączenie nowych paneli SoloPanels z naszymi zestawami instalacyjnymi zwiększy nasz udział w rynku dachowych urządzeń solarnych, dzięki czemu dostęp do energii słonecznej będzie jeszcze łatwiejszy i bardziej opłacalny bez względu na rodzaj pokrycia dachowego i jego lokalizację".
Nowy asortyment rozwiązań solarnych SoloPower obejmuje następujące panele i systemy instalacyjne, umożliwiające modułom pracę z optymalną wydajnością oraz integrację z szeregiem systemów dachowych z całego świata:
- SoloPanel (R) SF1 i SP1 - zoptymalizowane pod kątem integracji z metalowymi dachami na rąbek stojący w rozmiarach 12 i 16 cali;
- SoloPanel(R) SP3L i SP3S - duże moduły zoptymalizowane pod kątem handlowych i przemysłowych zastosowań na dachach o niskim spadzie;
- SoloSaddle - nieinwazyjny zestaw zaprojektowany pod kątem łatwej integracji modułu SP3S z membranowymi systemami dachowymi. Zakrzywienie o niskim spadzie umożliwia samoczyszczenie oraz dużą wydajność w wysokiej temperaturze otoczenia;
- SoloWedge - nieinwazyjny zestaw zaprojektowany pod kątem łatwej integracji modułu SP3L z membranowymi systemami dachowymi. Pięciostopniowy spad umożliwia samoczyszczenie oraz maksymalną wydajność w niskich temperaturach otoczenia;
- SoloBridge - nieinwazyjny zestaw zaprojektowany pod kątem łatwej integracji modułu SP3L z metalowymi systemami dachowymi.
Premiera rozwiązań solarnych SoloPower nowej generacji odbywa się w momencie, gdy firma rekrutuje pracowników do swojego nowoczesnego, dużego zakładu produkcyjnego w Portland (stan Oregon), który rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że zakłady SoloPower w Portland osiągną wydajność na poziomie 400 MW i dadzą zatrudnienie 450 osobom.
"SoloPower buduje nowy zakład w stanie Oregon, mając na uwadze wizjonerstwo i wsparcie ze strony władz tego stanu, stanowego Departamentu ds. Energii oraz miasta Portland - powiedział Tim Harris, prezes zarządu SoloPower. - Mając do dyspozycji wykwalifikowaną siłę roboczą w Portland, możemy wykorzystać wyjątkowe umiejętności miejscowych pracowników, zwiększając tym samym liczbę miejsc pracy w sektorze energetyki".
Podejście firmy SoloPower stanowi ucieleśnienie zasadniczych atutów technologicznych, produkcyjnych i ekonomicznych, które umożliwiają imponującą i zakrojoną na szeroką skalę produkcję wydajnych ogniw fotowoltaicznych opartych na półprzewodnikach CIGS. Ogniwa CIGS umieszczane są w specjalnych, elastycznych i lekkich modułach solarnych, które nie wymagają dokładnie zbalansowanej infrastruktury sprzętowej i są łatwiejsze w instalacji od tradycyjnych paneli słonecznych.
Ogniwa i moduły SoloPower są stale poddawane rygorystycznym testom środowiskowym i przyspieszonym cyklom eksploatacji, wykraczającym poza normy branżowe; zaprojektowano je pod kątem najwyższej wydajności we wszystkich warunkach oświetleniowych. Moduły posiadają także niskoprofilowe diody obejściowe, które zapewniają maksymalną produktywność w przypadku zaciemnienia. Najnowsze rozwiązania opracowane przez firmę dają jeszcze większe możliwości w zakresie integracji energii słonecznej - wykorzystują sprawdzoną technologię, która niweluje słabe strony innych modułów o cienkich warstwach, zapewniając przy tym prawdziwą elastyczność w szerokiej gamie zastosowań.
Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.SoloPower.com.
Informacje o SoloPower
Firma SoloPower Inc., której siedziba znajduje się w San Jose (Kalifornia), stosuje nowatorską, autorską technologię produkcji z wykorzystaniem elektrodepozycji typu "roll-to-roll", wytwarzając oszczędne, lekkie, elastyczne i wydajne ogniwa fotowoltaiczne oparte na półprzewodnikach CIGS (miedź, ind, gal i (di)selen). Ogniwa te umieszczane są w specjalnych, elastycznych i lekkich modułach solarnych, które nie wymagają dokładnie zbalansowanej infrastruktury sprzętowej i są łatwiejsze w instalacji od tradycyjnych paneli słonecznych. Moduły SoloPower uzyskały certyfikaty na zgodność z normami UL i IEC. Obecnie firma buduje zakłady i pierwsze linie produkcyjne wysokiej przepustowości w Portland, w stanie Oregon. Do głównych inwestorów firmy należą: Hudson Clean Energy Partners, Crosslink Capital, Convexa oraz Firsthand. Więcej informacji o SolarPower znaleźć można na stronie: http://www.solopower.com.
KONTAKT:
w imieniu SoloPower:
John Keaten
tel. 212-784-5701
e-mail: jkeaten@groupgordon.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.06.2012, 13:29 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |