Newsletter

Zlecone: Przyszedł czas na zmiany

05.12.2011, 10:00aktualizacja: 05.12.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

24 listopada w siedzibie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan odbyła się konferencja "Czas na zmiany. Polska konkurencyjna na globalnym rynku".

Organizatorzy konferencji, firma Pearson Edexcel oraz PKPP Lewiatan, zaprosili wybitnych ekspertów z dziedziny edukacji i HR, by wspólnie zastanowić się jak powinna wyglądać udana współpraca pomiędzy sektorem biznesu a sektorem edukacyjnym.

Podczas konferencji dr Maciej Bukowski, prezes Fundacji Naukowej Instytut Badań Strukturalnych opowiedział o utracie konkurencyjności Europy na światowym rynku. "Handel hurtowy i detaliczny, usługi biznesu i finansowe, przemysł elektroniczny, to główne sektory w których począwszy od 2000 roku Europa traciła względem USA" - powiedział dr Maciej Bukowski.

Horacy Dębowski z Instytutu Badań Edukacyjnych opowiedział o tym jakich umiejętności poszukują dzisiejsi pracodawcy oraz jakie wyzwania demograficzne i ekonomiczne stoją w związku z tym przed Europą. "Pomimo wysokiego poziomu bezrobocia w Europie wielu przedsiębiorców nie może znaleźć pracowników o odpowiednich umiejętnościach - powiedział Horacy Dębowski. - Z raportu Manpower wynika, że 34 proc. pracodawców ma taki problem".

Zdaniem Horacego Dębowskiego rozwiązaniem problemu Polski, która ma jeden z najniższych wskaźników uczenia przez całe życie w całej Unii Europejskiej, byłby system kwalifikacji oparty na ramie kwalifikacji, nawiązującej do efektów uczenia się.

O tym jakie korzyści mogą osiągnąć pracodawcy dzięki kwalifikacjom zawodowym opowiedzieli Chris Locke, dyrektor ds. Produktów Pearson dla Edukacji w Miejscu Pracy oraz Andrzej Butra, kierownik regionalny ds. rozwoju na Europę Centralną i Wschodnią Pearson Edexcel.

"Kwalifikacje zawodowe przynoszą pracodawcom większe zyski, powodują wzrost motywacji pracowników, a co za tym idzie mniejszą absencję i fluktuację oraz znacznie podnoszą kompetencje całej firmy i powodują, że poziom wiedzy w organizacji jest wyrównany - powiedział Chris Locke. - Aby stworzyć środowisko, w którym pracodawcy mogą rozwijać kwalifikacje zawodowe swoich pracowników konieczne jest wsparcie ze strony administracji rządowej. To wsparcie dotyczy infrastruktury, ulg podatkowych oraz odpowiednich zmian prawnych".

KONTAKT:

Karolina Błońska-Szubstarska

tel. kom. +48 696 070 070

e-mail: karolina@goodbrand.com

Źródło informacji: Public! Sp. z o. o

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.12.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ