Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W nawiązaniu do raportu nr 8/2016 z 11 lutego 2016 r. i raportu bieżącego nr 13/2016 z 7 marca 2016 r. oraz pozostałych raportów dotyczących uczestnictwa ZUE S.A. (Spółka, Emitent) w postępowaniu przetargowym, Zarząd Emitenta zawiadamia, iż w dniu 18 marca 2016 r. Spółka zawarła z PKP PLK S.A. (Zamawiający) umowę na wykonanie zadania pn. "Wykonanie robót budowlanych w zakresie wymiany nawierzchni kolejowej wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 272 Kluczbork - Poznań na stacji Poznań Starołęka, szlaku Poznań Starołęka - Poznań Główny, stacji Poznań Główny w torze nr 1 i 2 od km 194,638 do km 200,524 w ramach zadania pn.: "Wymiana nawierzchni wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 272 Kluczbork - Poznań, odcinek Kórnik - Poznań Główny wraz z przebudową mostu stalowego na rzece Warcie na stacji Poznań Starołęka w km 196,254" (Umowa).
Wartość netto Umowy wynosi 26,4 mln zł, co odpowiada wartości brutto w wysokości 32,5 mln zł.
Termin wykonania Umowy został określony na dzień 30 grudnia 2016 r., przy czym dla poszczególnych etapów prac Umowa przewiduje wcześniejsze terminy ich realizacji.
Spółka udzieli 60-cio miesięcznej gwarancji na wykonane w ramach Umowy roboty, liczonej od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót oraz wydania karty gwarancyjnej. Przez taki sam okres Spółka ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi.
Umowa przewiduje możliwość zapłaty kar umownych przez Spółkę na rzecz Zamawiającego m.in. z tytułu zwłoki w wykonaniu przedmiotu Umowy, przekroczenia zadeklarowanego czasu zamknięć torowych czy też w przypadku odstąpienia od Umowy z przyczyn leżących po stronie Spółki. Łączna suma naliczonych kar umownych z tych tytułów nie może przekroczyć 30% wartości brutto Umowy. Jednocześnie, niezależnie od powyższego, w przypadku niedotrzymania z winy Spółki umownych terminów skutkujących wprowadzaniem nieplanowanych zamknięć torowych Spółka zobowiązała się zwrócić Zamawiającemu koszty z tym związane, powstałe po stronie Zamawiającego.
Zapłata kary umownej nie pozbawia Zamawiającego prawa dochodzenia na zasadach ogólnych odszkodowania przekraczającego wysokość zastrzeżonej kary umownej.
Pozostałe warunki Umowy, w tym m.in. w zakresie możliwości odstąpienia od niej, nie odbiegają
od warunków standardowych dla tego rodzaju umów.
Kryterium uznania Umowy za znaczącą wynika z faktu, iż jej wartość przekracza 10% wartości kapitałów własnych Spółki.
Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.03.2016, 14:51 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |