Newsletter

Wydarzenia

#FakeHunter Challenge: energia i klimat

20.11.2023, 14:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FakeHunter
W dniach 23-25 listopada odbędzie się ósma edycja konkursu #FakeHunter Challenge, którego celem jest walka z dezinformacją w sieci. Tym razem zapraszamy do tropienia fake newsów w temacie „Energia i Klimat". Już teraz można zgłosić swój udział w konkursie i zawalczyć o cenne nagrody. Za pierwsze miejsce przysługuje nagroda o wartości 8 tys. zł, za drugie 6 tys. zł, a trzecie 3 tys. zł.

 „Energia i Klimat" to temat przewodni konkursu #FakeHunterChallenge, który obejmuje swoim zasięgiem fałszywe informacje w sferze energetycznej, paliwowej, także tej dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Aby wziąć udział w konkursie, należy mieć ukończone 13 lat i wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://fake-hunter.pap.pl/challengeVIII

Zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą miały trzy dni, czyli od 23 do 25 listopada na zgłaszanie znalezionych w sieci fałszywych informacji dotyczących m.in.: transformacji energetycznej, cen energii i ciepła, bezpieczeństwa energetycznego, rynku paliw, ropy, gazu, węgla, jego dostępności i emisyjności, rurociągów, transportu paliw, energetyki jądrowej, odnawialnych źródeł energii, pomp ciepła i wszelkich podobnych urządzeń zastępujących tradycyjne instalacje energetyczne, aspektów i konsekwencji gospodarczych wszystkiego, co dzieje się energetyce i sferze dotyczącej zmian klimatycznych, ocieplenia. Ponadto, zakres tematyczny konkursu uwzględnia również treści związane z nowymi technologiami powiązanymi ze zmianami w energetyce, samochodami elektrycznymi, alternatywnymi paliwami.

W ramach konkursu zostaną rozegrane dwie konkurencje. Pierwsza z nich to „Polowanie na fake newsy”, która zakłada wyszukiwanie w sieci nieprawdziwych informacji. Drugie pole rywalizacji to #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo, który wymaga od uczestników odnalezienia w internecie zdjęć i wideo zawierających nieprawdziwe informacje. Prezentacja wyników rywalizacji zespołów i uczestników na podstawie werdyktu Jury odbędzie się w dniu 1 grudnia 2023 r.


Debata pt. "#FakeHunter: dezinformacja w energetyce. Jak chronić branżę przed fake newsami"

Redakcja PAP Fake Hunter zaprasza na dyskusję panelową poświęconą dezinformacji w branży energetycznej. Uczestnicy spotkania przybliżą główne motywy narracyjne związane z manipulacją danymi dotyczącymi OZE i energetyki jądrowej. Porozmawiamy też szerzej o dzisiejszych trendach w kształtowaniu polityki energetycznej w naszym regionie ze szczególnym uwzględnieniem różnic w podejściu do energii atomowej.

W dyskusji wezmą udział:

  • Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl,
  • Dorota Jeziorowska - dyrektor, Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ),
  • dr Dawid Piekarz - ekspert ds. transformacji energetycznej, ORLEN Synthos Green Energy,
  • Aleksandra Wójtowicz - starsza analityczka danych, NASK.

Moderacja: Olga Doleśniak-Harczuk

Debata odbędzie się w Centrum Prasowym PAP w dniu 20 listopada (poniedziałek) w godzinach 14:30-16:00.

Partnerem debaty jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ).

 

 


 

Partner Merytoryczny

  • Image
    Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych - logo

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji