Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W środę we Wrocławiu podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Dla pszczół – transgraniczna współpraca na rzecz zachowania siedlisk dzikich pszczół i innych owadów zapylających” w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020. Przedsięwzięcie będzie prowadzony przez dwie organizacje polskie i dwie niemieckie. Liderem po polskiej stronie jest Fundacja EkoRozwoju z Wrocławia. Dofinansowanie przedsięwzięcia to ponad 370 tys. euro.
Prezes Fundacji EkoRozwoju Krzysztof Smolnicki powiedział w środę podczas konferencji prasowej, że głównym celem projektu jest ochrona dzikich pszczół i bioróżnorodności. „Dzikie pszczoły i owady zapylające są bardzo ważne dla gospodarki. 75 proc. roślin, których używamy w rolnictwie, jest zależna od zapylaczy” - powiedział.
Pierwszym elementem projektu mają być spotkania edukacyjne. Następnie będą tworzone hotele dla pszczół, w którym będą one mogły się rozmnażać. Planowane są też działania zmierzające do ochrony łąk kwietnych oraz sadów.
„Będziemy też uczyć, jak zrobić bombę kwietną, w której znajdują się nasiona kwiatów. Taką bombę rzuca się na łąkę i wówczas rozsiewane są kwiaty” - powiedział Smolnicki.
Projekt będzie realizowany na pograniczu Dolnego Śląska i Saksonii.(PAP)
autor: Piotr Doczekalski
pdo/ pad/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.06.2019, 15:38 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |