Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Otwarciu łódzkiego biura towarzyszyło powołanie spółki Airbus Helicopters Polska (AHP).Jak podkreślił prezes AH Guillaume Faury, jest ono przypieczętowaniem dziesięcioletniej współpracy naukowej z polskimi uczelniami: Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.
"Naszym celem jest bezpośrednie powiązanie AHP z nami w wielu obszarach, takich jak organizacja, procesy oraz projektowanie" - zaznaczył Faury, dodając, że polskim potencjałem są młodzi, wykwalifikowani inżynierowie.
Dyrektor ds. badań i innowacji AH Tomasz Krysiński wyjaśnił, że prace w łódzkim biurze projektów będą skupiać się na trzech celach: modernizacji już produkowanych śmigłowców, kontynuowaniu rozpoczętych projektów i przygotowaniu przełomowych technologii przyszłości z zakresu systemów napędowych wiropłatów i ich wyposażenia, które pojawią się na rynku po 2020 r.
O dotychczasowej współpracy AH z Politechniką Łódzką przypomniał ambasador Francji Pierre Buhler."To właśnie zespół specjalistów z Łodzi przygotował rozwiązania dla superszybkiego hybrydowego helikoptera X 3, który pobił rekord świata prędkości w tej kategorii statków powietrznych" - zaznaczył. (PAP)
agm/ pz/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.02.2015, 16:18 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |