Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Patenty z krajów azjatyckich nadal stanowią wiodące źródło postępu w dziedzinie chemii.
COLUMBUS, Ohio, 7 grudnia 2012 r. /PRNewswire/ - Chemical Abstracts Service (http://www.cas.org/) (CAS), największa na świecie instytucja zajmująca się gromadzeniem informacji z dziedziny chemii, ogłosiła dzisiaj przełom w historii rejestru CAS REGISTRY (SM) - największego publicznie dostępnego zbioru informacji o substancjach chemicznych. Naukowcy CAS zarejestrowali 70-milionową substancję, pochodzącą ze zgłoszenia patentowego złożonego w Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej (KIPO).
70-milionowa substancja to potencjalny bloker kanału wapniowego typu T, odkryty w Koreańskim Instytucie Nauki i Technologii (KIST) (http://www.kist.re.kr/en/index.jsp) - multidyscyplinarnym instytucie badawczym w Seulu, w Korei Południowej. Przypisana do numeru CAS Registry Number(R) 1411769-41-9, substancja jest jednym z kilku związków pirazolu i piperazyny ujawnionych w zgłoszeniu patentowym opublikowanym przez KIPO 14 listopada 2012 r. Cząsteczka ta może być pomocna w leczeniu epilepsji, choroby Parkinsona, demencji i innych chorób.
(Zdjęcie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20121206/CL25687)
"Fakt, że sukces ten został osiągnięty dzięki substancji pochodzącej z koreańskiego patentu, jest ekscytujący, szczególnie jeśli uwzględnimy nasze wcześniejsze raporty o tym, że naukowcy z Azji przodują w kwestii badań chemicznych publikowanych w postaci patentów - powiedziała Christine McCue, wiceprezes ds. marketingu CAS. - Tylko w tym roku 63% wszystkich patentów z dziedziny chemii objętych przez CAS pochodzi z Azji. Nasz zespół naukowców analizuje dokumenty w ponad 50 językach - w tym w ponad 20 językach azjatyckich - i posiada wyjątkowe kwalifikacje w zakresie istotnych odkryć w dziedzinie chemii, opatentowanych przez naukowców na całym świecie".
Podobnie jak w przypadku 60-milionowej substancji chemicznej (http://www.cas.org/news/media-releases/60-millionth-substance), zarejestrowanej w maju 2011 roku, rejestracja 70-milionowej substancji podkreśla wartość patentów jako istotnego źródła informacji w dziedzinie chemii. W rzeczywistości, ponad 70% nowych substancji z dokumentów zarejestrowanych w 2012 r. pochodziło z patentów. Aby zapewnić kompletność i wysoką jakość zbioru uznanych substancji CAS, naukowcy tej organizacji analizują, organizują oraz nadzorują patenty z dziedziny chemii pochodzące z 63 organów patentowych na całym świecie, czyli o wiele więcej niż jakakolwiek inna instytucja.
Informacje o CAS
Chemical Abstracts Service (CAS), oddział stowarzyszenia naukowego American Chemical Society, jest największą na świecie instytucją zajmującą się gromadzeniem informacji w dziedzinie chemii. CAS jest jedyną organizacją na świecie, której celem jest wyszukiwanie, zbieranie i porządkowanie wszystkich udostępnionych do wiadomości publicznej informacji o substancjach chemicznych. Zespół naukowców na całym świecie nadzoruje i kontroluje jakość naszych baz danych, które wśród firm farmaceutycznych, uczelni, organizacji rządowych i organów patentowych z całego świata cieszą się reputacją najbardziej kompletnych i wiarygodnych zestawień. Łącząc swoje bazy danych z zaawansowanymi technikami wyszukiwania i analizy (SciFinder(R) and STN(R)), CAS zapewnia najbardziej aktualne, kompletne, bezpieczne i połączone ze sobą cyfrowe środowisko informacyjne dla odkryć naukowych. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.cas.org.
Źródło: Chemical Abstracts Service (CAS)
KONTAKT:
Rhonda Ross
tel. +1-614-447-3624
e-mail: cas-pr@cas.org
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.12.2012, 13:56 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |