Newsletter

Google Chrome wreszcie wspiera certyfikaty

07.05.2013, 14:16aktualizacja: 07.05.2013, 14:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma HEUTHES prowadzi testy systemu ISOF w mobilnej przeglądarce Google Chrome Portable 27.0 Beta dedykowanej dla tabletów i smartfonów z Androidem 4.0 i nowszymi wersjami.

Przeglądarka została udostępniona 10 kwietnia 2013 r. i obecnie jest jeszcze ciągle w fazie rozwojowej przed upublicznieniem finalnej, stabilnej wersji - wraz z nowymi wersjami często pojawiają się jednak błędy. HEUTHES musi wcześniej testować zgodność ISOF z nowymi przeglądarkami, ponieważ stosowany przez Chrome system automatycznych aktualizacji bez wiedzy użytkownika i mocno utrudniony mechanizm powrotu do wcześniejszych wersji, w praktyce uniemożliwia ochronę przed błędami Google w nowych wersjach Chrome.

Google dopiero obecnie, w testowej 27. wersji mobilnej przeglądarki, wprowadziło ograniczone wsparcie dla certyfikatów klientów. Po wejściu na stronę serwisu wymagającego obustronnego uwierzytelnienia, Chrome pozwala wskazać certyfikat. Chrome obsługuje niestandardowo typy MIME, przez co występuje niekompatybilność w trakcie identyfikacji formatu i treści pliku certyfikatu podczas jego importu bezpośrednio ze strony CA. Dlatego certyfikat musi być wgrany wcześniej ręcznie na dysk tabletu do głównego katalogu systemu plików. Wskazany certyfikat będzie zaimportowany do magazynu certyfikatów systemu Android i możliwy do wykorzystania w przeglądarce Chrome. Dzięki temu możliwe jest nawiązanie zabezpieczonej sesji TLS/SSL pomiędzy tabletem a serwerem systemu ISOF. Co prawda nie jest to jeszcze w pełni ergonomiczne rozwiązanie, ważne jest jednak wprowadzenie funkcjonalności dostępnej od 1994 r. w przeglądarkach przeznaczonych dla komputerów z Windows, Linux i Mac OS.

Mimo wszystko Chrome wydaje się obecnie jedną z najlepszych przeglądarek dzięki obsłudze technologii SPDY. Nowa wersja przeglądarki umożliwia również pracę na smartfonach w trybie pełnoekranowym, a publikowane testy informują nawet o 30% przyspieszeniu wyświetlania stron internetowych na telefonach z systemem Android.

Ciekawym rozwiązaniem dla urządzeń z Androidem będzie opracowana przez firmę Samsung technologia Knox (http://www.samsung.com/global/business/mobile/solution/security/samsung-knox), wykorzystująca możliwości usprawnionej wersji systemu Android Security Enhanced (SE). W nowej metodzie każdy proces będzie posadowiony w wydzielonym, bezpiecznym środowisku. Dzięki temu to samo urządzenie będzie mogło być wykorzystywane w zastosowaniach biznesowych i domowych. Samsung szacuje, że Knox pojawi się w III kwartale początkowo w telefonach Galaxy S4, a potem w pozostałych. Android w odmianie Knox wraz z mobilną wersją Chrome 27 rozpoczynają nową erę urządzeń mobilnych w biznesie, z poziomem bezpieczeństwa jaki wydaje się niezbędny dla tego typu zastosowań.

Tablety z ISOF są doskonałym rozwiązaniem do pracy w terenie i wystawiania oraz wysyłania zamówień, faktur, przetwarzania formularzy firmowych, co sprawdza się zwłaszcza w obsłudze magazynów, w handlu detalicznym i hurtowym oraz usługach. Tym samym nowoczesne strategie sprzedażowe typu vanselling, preselling, cross-selling i up-selling zyskują nowe oblicze przy wykorzystaniu tabletów i ISOF. Praca z systemem ISOF na tabletach jest efektywna już od rozdzielczości ekranu 1024x768, ale prawdziwy komfort osiąga się na urządzeniach typu Nexus 10 z rozdzielczością 2560x1600. HEUTHES zamierza udoskonalić sposób wyświetlania na urządzeniach z wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości i zoptymalizować wielkość czcionek oraz wprowadzić ułatwienia dla obsługi dotykowej palcem.

Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl

 

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.05.2013, 14:16
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ