Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Firma HEUTHES bierze udział w finansowanym przez UE projekcie pt. "Innowacyjne nauczanie szansą na wzmocnienie współpracy przedsiębiorców z sektorem nauki". Jest to próba połączenia praktycznego kształcenia studentów z rozwiązywaniem konkretnych problemów przedsiębiorców. W efekcie powstanie m.in. podręcznik studiów przypadku i dobrych praktyk oraz aplikacja umożliwiająca z jednej strony kształcenie studentów, z drugiej przedstawienie firmom nurtujących ich problemów i oczekiwanie na wsparcie w ich rozwiązaniu ze strony nauki.
W ramach udziału HEUTHES rozwiązywane jest zagadnienie "Analiza i podnoszenie niezawodności systemów informatycznych". W tym celu wykorzystana i rozbudowana będzie autorska technologia firmy pod nazwą PROPAERMAN (ang. Probabilistic Application Performance Management) służąca monitorowaniu i analizie wskaźników pracy systemów informatycznych. Pomaga ona w ocenie wydajności i niezawodności aplikacji oraz w ustawieniu takiej konfiguracji systemu, która zapewnia jego optymalne funkcjonowanie z punktu widzenia końcowego użytkownika aplikacji.
HEUTHES chciałby uzupełnić istniejące w aplikacjach systemy inwentaryzacji o możliwość wprowadzania funkcji gęstości prawdopodobieństwa awarii, a także o możliwość modelowania przestrzeni probabilistycznych zdarzeń występujących pomiędzy elementami systemów komputerowych i innych systemów (np. energetycznych, chłodzenia, itp.). W wyniku takiego podejścia powinien zostać zbudowany system do analizy prawdopodobieństwa wystąpienia awarii w różnych horyzontach czasowych. Będzie on miał również możliwość określania wpływu na niezawodność systemu poszczególnych zdarzeń i na tej podstawie modyfikowania danych wejściowych analizy. Dalsze prace badawczo-rozwojowe będą prowadzone w kierunku uzyskania systemu typu "what-if", odpowiadającego w zakresie niezawodności i wydajności na hipotetyczne pytania "co by było gdyby?".
Firma HEUTHES planuje wdrożenie tego rozwiązania w swoich najważniejszych systemach informatycznych MULTICENTAUR, GRYFCARD, ISOF-Workflow oraz w ISOF - rozwiązaniu ERP dla sektora MSP oraz w ISOF-START dla mikrofirm.
Koordynatorem projektu jest Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestniczą w nim wybrane firmy regionu zachodniopomorskiego oraz uczelnie z Polski, Niemiec i Szwajcarii.
Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.12.2012, 11:11 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |