Newsletter

KGHM Polska Miedź S.A. upamiętnia bohaterów Bitwy Warszawskiej

20.08.2020, 17:08aktualizacja: 20.08.2020, 17:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KGHM (1)
KGHM (1)
Wystawa pt. „1920 Wojna Światów” w komiksowej kresce jest już dostępna dla zwiedzających w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przypadająca w tym roku setna rocznica wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej to okazja do upamiętnienia wyjątkowego triumfu polskiej wojskowości i poświęcenia bohaterów, którym zawdzięczamy dzisiejszą niepodległość. W obchody tej rocznicy aktywnie zaangażował się KGHM Polska Miedź S.A., kierując swoje działania szczególnie do młodego pokolenia.

Spółka zorganizowała wystawę plakatów poświęconą historii wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Warszawskiej. Prace przygotowane w kooperacji historyka i rysownika przedstawiają najważniejsze sceny i bohaterów wydarzeń, a całość została utrzymana w atrakcyjnej, pełnej energii tonacji komiksowej. Jest dostępna dla publiczności do 6 września w warszawskich Arkadach Kubickiego.

Prace, jakie można tam zobaczyć, odznaczają się subtelną kreską, żywymi kolorami i pełnym energii przedstawieniem bohaterów, wśród których odnajdziemy przywódców polskiej armii, między innymi Józefa Piłsudskiego, a także agresorów na czele z Włodzimierzem Leninem. Na plakatach mamy wybranych „superbohaterów” tamtych czasów, jak porucznik Jan Rozwadowski, ksiądz kapelan Ignacy Skorupko oraz 11-letni Tadeusz Jan Rozwadowski z Płocka. Co ciekawe, na plakatach możemy zobaczyć również King Konga, statuetkę Oskara, czołgi renault i samoloty - wyjaśnienie tych zagadek znajduje się na plakatach.

Celem wystawy „1920 Wojna Światów” jest przybliżenie odbiorcom wydarzeń, jakie sto lat temu zadecydowały o przyszłości naszego kraju. Upamiętnienie polskiego męstwa, sprytu, inteligencji i nieustępliwości. Przystępna popkulturowa forma ma w zamierzeniu twórców dopomóc w kultywowaniu tych wartości i zachowaniu pamięci o polskiej historii.

KGHM Polska Miedź S.A. oraz Zamek Królewski zapraszają wszystkich, którzy chcą się zetknąć z unikatowym spojrzeniem na najnowsze dzieje Polski.

„1920 Wojna Światów” to nie pierwszy projekt, w ramach którego KGHM uczestniczy w obchodach setnej rocznicy wojny polsko-bolszewickiej. Spółka Skarbu Państwa podjęła się organizacji kilku projektów kulturalnych związanych ze stuleciem Bitwy Warszawskiej, w tym hackathonu 1920jam.pl, podczas którego utalentowani programiści tworzyli gry komputerowe poświęcone temu historycznemu wydarzeniu, czy niedawnego uroczystego koncertu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.08.2020, 17:08
Źródło informacji KGHM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ