Newsletter

Konkurs Międzynarodowy, filmy otwarcia i zamknięcia 36. WFF!

25.09.2020, 11:33aktualizacja: 25.09.2020, 11:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Księga wizji"
"Księga wizji"
Już w piątek, 9 października 2020 r. rozpocznie się 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy i potrwa do niedzieli, 18 października. Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 września 2020 r. w Kulturalnej, dyrektor festiwalu Stefan Laudyn ogłosił długo oczekiwane tytuły zgromadzone w ramach głównego Konkursu Międzynarodowego oraz filmy otwarcia i zamknięcia.

Filmem otwarcia jest wyprodukowana przez Terrence’a Malicka „Księga wizji” Carlo S. Hintermanna, otwierająca tegoroczną edycję Tygodnia Krytyków na festiwalu w Wenecji. W rolach głównych występują Charles Dance, Lotte Verbeek oraz Sverrir Gudnason. Reżyser odwiedzi również Warszawę. Filmem zamknięcia jest nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury na festiwalu w Wenecji film Andreja Konchalovsky’ego – „Drodzy towarzysze”.

W Konkursie Międzynarodowym znalazło się aż 9 premier światowych i 6 międzynarodowych, wśród nich jeden film z Polski – „Magnezja” Macieja Bochniaka, a także nowe projekty m.in. Alexeja Uchitela („Coj”), Martina Šulíka („Człowiek z zajęczymi uszami”), Petra Zelenki („Droneman”), Rafy Russo („Rok furii”), czy Sabu („Moja krew i kości w płynącej galaktyce”).

Filmy Konkursu Międzynarodowego oceni Jury, w składzie: Liana Ruokyte-Jonsson, Robert Gliński, Slavek Horak, Visar Molina i Peter Rommel.

Swój przyjazd do Warszawy, poza Carlo S. Hintermannem, zapowiedzieli również m.in. Rudolf Biermann, Uje Brandelius, Dan Chisu, Martin Šulík, Alexei Uchitel i Petr Zelenka.

Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się w czwartek, 1 października w Kinotece oraz online - przez stronę internetową wff.pl i za pomocą aplikacji Going.

Więcej informacji: wff.pl

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner Branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel Festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym Przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy Medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.09.2020, 11:33
Źródło informacji WFF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ