Newsletter

Krystyna Krzekotowska kandydatem Światowego Kongresu Polaków na prezydenta Warszawy

15.02.2018, 13:53aktualizacja: 15.02.2018, 13:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Walka ze smogiem, przyjazne przedsiębiorcom urzędy oraz ochrona mieszkańców stolicy przed bezprawnym pozbawianiem ich własności lub statusu lokatora komunalnego - to tylko niektóre propozycje zmian dla Warszawy postulowane przez Krzekotowską.

Dr Krystyna Krzekotowska została oficjalną kandydatką Światowego Kongresu Polaków na stanowisko prezydenta Warszawy: "Wybór między PiS a opozycją jest wyborem między mniejszym a większym złem. Zmiana wymaga niestrudzonej pracy uzdolnionych, wrażliwych i wolnych od urzędniczej znieczulicy fachowców. To właśnie chcemy zapewnić Warszawiakom" - mówi kandydatka.

Jak zapewnia Krzekotowska najważniejszym wyzwaniem stojącym przed Warszawą jest usunięcie urzędniczej mitręgi i bezduszności oraz zniesienie barier dla rozwoju gospodarczego stolicy. „Chcemy działającej komunikacji, dostępu do lekarzy i terenów zielonych, uwzględnienia potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych oraz przywrócenia gminom ich dawnych uprawnień”.

Krzekotowska zaznacza, że problemem szczególnie dla niej ważnym jest ochrona mieszkańców bezprawnie pozbawianych własności lub statusu lokatora komunalnego: „Jestem ekspertką w dziedzinie prawa mieszkaniowego oraz radcą prawnym miasta i spółdzielni z wieloletnim doświadczeniem. Daje to mi i mojemu zespołowi fachowców kompetencje, aby rozwiązać problemy mieszkaniowe w stolicy”.

Zdaniem kandydatki ŚKP mieszkańcy stolicy potrzebują prezydenta spoza utrwalonego układu partyjnego: „Warszawa potrzebuje kandydata, który zamiast skupić się na interesach partyjnych, będzie dbał o interesy jej mieszkańców. Jestem zdeterminowana, aby stać po stronie mieszkańców Warszawy” - przekonuje.

Dr Krystyna Krzekotowska jest doktorem nauk prawnych, wykładowcą w katedrze Prawa Cywilnego na uczelni Łazarskiego oraz na niemieckich uczelniach. Specjalizuje się w dziedzinie prawa mieszkaniowego.

Stypendystka DAAD oraz Instytutu Maxa Plancka w Monachium. W latach 1998-2001 była Radcą Ambasady Polskiej w Berlinie. Ekspertka parlamentarna w pracach nad reformą prawa mieszkaniowego. Wieloletni adiunkt i kierownik Zakładu Prawa Cywilnego w Instytucie Badania Prawa Sądowego Ministerstwa Sprawiedliwości. Ekspertka Urzędu Polityki Mieszkaniowej m. st. Warszawy oraz wiceprzewodnicząca Komisji Dialogu Społecznego m. st. Warszawy. Autorka licznych książek i innych publikacji w dziedzinie prawa mieszkaniowego i spółdzielczego.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.02.2018, 13:53
Źródło informacji Światowy Kongres Polaków
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ