Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pierwsze dni 15. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa” za nami! W sobotę odbył się wyjątkowy koncert symbolicznie zatytułowany hasłem „Muzyka dla pokoju”, upamiętniający rocznicę wielkiej wagi wydarzenia politycznego: 100-lecia stosunków dyplomatycznych pomiędzy odrodzoną w 1918 roku Rzecząpospolitą Polską a Japonią, krajem, którego mieszkańcy, mimo kulturowych różnic, szczególnie ukochali sobie twórczość Chopina.
Do udziału w koncercie zaproszenie przyjęła legendarna Martha Argerich, tryumfatorka VII Konkursu Chopinowskiego w 1965 r, blisko związana z Festiwalem „Chopin i jego Europa”, jak również krajem Kwitnącej Wiśni. W wykonaniu gwiazdy światowej pianistyki goście Festiwalu usłyszeli „I Koncert fortepianowy” Es-dur S. 124 Franza Liszta.
Jedno z najbardziej sensacyjnych wydarzeń 15. Festiwalu (Martha Argerich coraz rzadziej koncertuje w Polsce) dopełnił występ Hiroshima Symphony Orchestra, która łącząc siły z Sinfonią Varsovią, pod dyrekcją Kazuyoshiego Akiyamy wykonała IX Symfonię Beethovena. Zachwyceni słuchacze nagrodzili artystów kilkuminutowymi owacjami na stojąco.
Wieloletnia współpraca wybitnej pianistki i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina przyniosła do tej pory kilka wydawnictw płytowych. Jednym z nich jest wielokrotnie nagradzane (m.in. przez „BBC Music Magazine”) nagranie „Kwintetu fortepianowego g-moll” op. 34 Juliusza Zarębskiego, które można zakupić w sklepie internetowym NIFC: www.sklep.nifc.pl oraz sklepiku Muzeum Fryderyka Chopina.
Więcej o 15. Festiwalu „Chopin i jego Europa”: www.festiwal.nifc.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.08.2019, 10:40 |
Źródło informacji | Narodowy Instytut Fryderyka Chopina |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ