Newsletter

Pierwsze Odkrycia 36. WFF i Konkurs Filmów Krótkometrażowych

15.09.2020, 15:21aktualizacja: 15.09.2020, 15:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - logo
36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy - logo
Już w piątek, 9 października 2020 r. rozpocznie się 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy i potrwa do niedzieli, 18 października. Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.

Organizatorzy ogłosili pierwsze tytuły z festiwalowej sekcji Odkrycia oraz z Konkursu Filmów Krótkometrażowych.

Wśród tegorocznych Odkryć znalazły się filmy pokazywane wcześniej premierowo na wielkich festiwalach, m.in. „Przygotowania, żeby być razem przez czas nieokreślony” Lili Horvát (premiera w Wenecji), „Agent Kret” Maite Alberdi (Sundance), „Letnia biel” Rodrigo Pattersona (Sundance), „Kto sieje wiatr…” Danilo Caputo (Berlinale) czy „Zabójczynie” Ryana White’a (Sundance).

Z kolei w Konkursie Filmów Krótkometrażowych znalazły się w czterech zestawach 22 tytuły z całego świata, w tym trzy z Polski – „Chodźmy w noc” Kamili Tarabury, „Ostatni gwizdek” Karola Lindholma i „A co jeśli nic?” Moniki Krupy. Czterej laureaci Konkursu, czyli zwycięzcy w kategoriach Najlepszy Film Krótkometrażowy, Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany, Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski i Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny, mogą ubiegać się o nominacje do Oscarów (c), czyli Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Konferencja prasowa 36. WFF, w czasie której organizatorzy podadzą m.in. listę filmów z Konkursu Międzynarodowego, odbędzie się w środę 23 września, o godzinie 12.00 w Kulturalnej w PKiN.

Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się w czwartek,1 października w Kinotece oraz online - przez stronę internetową wff.pl i za pomocą aplikacji Going.

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner Branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel Festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym Przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy Medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.09.2020, 15:21
Źródło informacji WFF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.