Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W tym roku festiwalowe atrakcje będą rozsiane po siedmiu dzielnicach Warszawy (Ursus, Wola, Śródmieście, Mokotów, Praga Północ, Praga Południe oraz Wawer). W XVII edycji swój udział potwierdziło kilkudziesięciu artystów reprezentujących najróżniejsze dziedziny sztuki - muzykę, teatr, literaturę, sztuki wizualne.
Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa organizatorzy festiwalu chcą dotrzeć do jak najszerszej publiczności w Polsce i za jej granicami. To oznacza, że wiele wydarzeń festiwalu będzie można obejrzeć na żywo bez wychodzenia z domu. Jednym z nich będzie otwierający imprezę koncert kantoralny, którego transmisja online odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 19:00.
„Jeszcze miesiąc temu zastanawialiśmy się, czy uda nam się w ogóle zorganizować ten festiwal. Dostaliśmy jednak mnóstwo wsparcia od ludzi i sygnał, że bez nas Warszawa nie będzie taka sama” - powiedziała Gołda Tencer, pomysłodawczyni oraz dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.
Obecny na konferencji Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy podkreślił, że trudno sobie wyobrazić Warszawę bez Festiwalu Singera. „Ponieważ traktujemy festiwal jako wizytówkę stolicy, wydarzenie otrzymało stałe 3-letnie dofinansowanie zabezpieczone ze strony miasta” - poinformował Jóźwik.
Ze względu na zasady zachowania dystansu społecznego liczba miejsc na każdym ze spektakli i koncertów w ramach festiwalu będzie ograniczona. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy wydarzeń mają być dodatkowo objęci opieką osób odpowiedzialnych wyłącznie za bezpieczeństwo epidemiologiczne.
Festiwal Warszawa Singera to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce ukazujących kulturę żydowską w kontekście kultury polskiej i światowej. To święto muzyki, teatru, literatury i sztuk wizualnych, które za sprawą Gołdy Tencer i Fundacji Shalom odbywa się nieprzerwanie od 2004 roku.
W ramach wszystkich dotychczasowych edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbyło się już ponad 2200 wydarzeń w blisko 50 lokalizacjach. Przez festiwalowe sceny przewinęło się 2500 artystów, O sukcesie imprezy może również świadczyć już ponad milion widzów, którzy uczestniczyli w jej dotychczasowych edycjach.
XVII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia 2020. Szczegółowe informacje, w tym cały program festiwalu, znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej www.festiwalsingera.pl. Bilety na koncerty można nabyć na stronach www.ebilet.pl oraz www.teatr-zydowski.art.pl.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.08.2020, 14:06 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ